X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Archive
Archive
Polska publiczność poznała ich na dobrą sprawę dopiero za sprawą trzeciego albumu "You All Look The Same To Me". To właśnie wtedy szesnastominutowy "Again" szturmował listę przebojów Trójki.

Fakt, "Again" doczekało się wersji singlowej, skróconej do nieco ponad trzech minut i to właśnie ona była przeważnie prezentowana w radiu. Niemniej zdarzyło się kilka razy, że słuchacze mogli posłuchać pełnowymiarowej wersji utworu. Dowodem olbrzymiej popularności piosenki jest jej obecność na liście przez siedemdziesiąt tygodni, a także siódma pozycja w tegorocznym Topie Wszech Czasów.

Darius Keeler i Danny Griffiths związani z projektem Genaside II założyli Archive w Londynie, w 1994 roku. Dwa lata później dokooptowali do składu wokalistkę Royę Arab i rapera Rosko Johna. W tym składzie kwartet przystąpił do nagrania debiutanckiej płyty "Londinium". Drugą płytę - "Take My Head" z 1999 - Keeler i Griffiths nagrywali już z pomocą wokalistki Suzanne Wooder. Trzeci krążek, wspomniany "You All Look The Same To Me" przyniósł kolejną zmianę przy mikrofonie. Tym razem padło na Craiga Walkera, ale i on nie zagrzał miejsca w Archive na dłużej. Śpiewaniem w grupie obecnie parają się Dave Penney, Pollard Perrier oraz wokalistka o pseudonimie Marie Q.

W 2003 roku muzycy nagrali ścieżkę dźwiękową do filmu "Michel Vaillant", z którego polscy tłumacze - nie wiedząc jak i po co - zrobili "Najlepszych z najlepszych". Rok później do sprzedaży trafił czwarty album studyjny "Noise". 2006 przyniósł kolejny krążek "Lights", który poprzedził akustyczny koncert zatytułowany po prostu "Unplugged". Na 2009 rok Archive zapowiedzieli kolejną płytę, zatytułowaną "Controlling Crowds".

Archive powstawał jako grupa, która chciała tworzyć trip-hop. O ile początki jednoznacznie kojarzą się z tym nurtem, z czasem zespół ewoluował do rocka progresywnego, choć nie porzucił definitywnie trip-hopowych korzeni. Przemiany zaczęły się już na "Take My Head", choć prawdziwa rewolucja wiąże się dopiero z trzecim albumem. Skład Archive stopniowo się poszerzał, głównie z myślą o występach na żywo. W tej chwili w projekt zaangażowanych jest dziewięć osób. Dyskografię zespołu uzupełniają dwie płyty koncertowe, wydane odpowiednio w 2002 i 2007 roku "Live At Paris/France Inter" oraz "Live At Zenith".

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone