X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

MGMT
MGMT

Kampus uczelniany to jedno z najlepszych miejsc na założenie zespołu. Prawdopodobieństwo wspólnego grania wzrasta, gdy (i) jesteś na pierwszym roku, (ii) oglądasz dziwne filmy oraz (iii) zachowujesz się w sposób, który nakazywałby przyjaźń z białym kaftanem.

To właśnie na Wesleyan University w Connecticut, mniej więcej pod koniec 2003 roku, poznali się świeżo upieczeni studenci Andrew VanWyngarden i Ben Goldwasser, dziś znani całemu światu jako MGMT. Wspominają, że zwrócili na siebie uwagę, bo każdy myślał o tym drugim jak o największym dziwaku, poubieranym w najdurniejsze z możliwych stroje. Przyznają, że zespół założyli dla zgrywy, a pierwszy materiał zarejestrowali jedynie po to, by sprawić niespodziankę znajomym. EP-ka wpadła w te ręce, które trzeba, a MGMT (wtedy jeszcze jako The Management) wyruszyli w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, podczas której nierzadko występowali nago. W 2006 roku zespół osiadł ostatecznie w Nowym Jorku, a następnie podpisał kontrakt na nagranie czterech płyt z dużą wytwórnią płytową ("Nie wiemy, czemu się nas nie wystraszyli: kiedy zapytali nas o producentów, z którymi chcielibyśmy współpracować, wskazaliśmy na Baracka Obamę"). Debiut zespołu - "Oracular Spectacular", przygotowany pod czujnym okiem Dave’a Fridmanna, stałego współpracownika prześmiewców z The Flaming Lips - zanim w styczniu 2008 r. trafił do zwyczajnej dystrybucji, przez parę tygodni był do ściągnięcia ze strony internetowej zespołu. Pytani o zawartość płyty odpowiadają, że celem było skondensowanie w dziesięciu kawałkach historii muzyki rozrywkowej ostatnich czterdziestu lat, od Eltona Johna, przez Bon Jovi i Madonnę po Muse. Wraz z oficjalną premierą krążka ruszyła wielka machina promocyjna, w efekcie której MGMT stali się bodaj najbardziej rozchwytywanym duetem na świecie - w ciągu minionego roku dotarli dosłownie wszędzie (zakres pojęciowy słowa "wszędzie" nie obejmuje jednak w tym przypadku Polski). Płyta chwyciła zarówno w aspekcie komercyjnym (do tej pory kupiło ją ponad milion osób na całym świecie), jak i artystycznym (promujący wydawnictwo singel "Time To Pretend" to – gdyby wierzyć wszystkim znaczącym podsumowaniom – najważniejsza piosenka roku 2008, a sam krążek został zaliczony przez "NME" do grona tych, które należy pozostawić w spadku wnukom). Panowie nie spoczywają jednak na laurach – w tym roku ma ukazać się ich druga płyta, nazwana roboczo "Congratulations".

(mt)

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone