X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

L.Stadt
L.Stadt
Łukasz Lach, Adam Lewartowski, Radek Bolewski i Andrzej Sieczkowski poznali się w 2003 r. w Strasburgu podczas unijnego projektu wymiany muzyków. W tym samym roku wystąpili na łódzkim festiwalu Camerimage i wtedy na dobre rozpoczęła się ich muzyczna droga.

Lista zbieranych pochwał i wyróżnień wydaje się nie mieć końca. Ich efektem są m.in. dojście do finału "Gra muzyka" - akcji "Gazety Wyborczej", występy w Monachium, Stuttgarcie i Francji, na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi oraz najbardziej nobilitujące granie na otwarciu OFF Festivalu w Mysłowicach w 2007 r.  

Założycielem zespołu jest Łukasz Lach, komponujący, grający na pianinie i gitarze oraz piszący teksty wokalista i jednocześnie student Akademii Muzycznej w Łodzi, który ma za sobą występy z zespołem Puzzle i L.O. 27. Za bas odpowiada muzyk i kulturoznawca – Adam Lewartowski. Duet wspomaga podwójna perkusja pod przewodnictwem Andrzeja Sieczkowskiego, z zawodu tłumacza, i Radosława Bolewskiego studiującego na Akademii Muzycznej w Łodzi i Katowicach oraz współpracującego z Krystyną Prońko.

Dopiero po czterech latach licznych występów, kolekcjonowania zasług, rozkochiwania fanów i szukania wydawcy, który nie będzie chciał zmieniać ich muzyki i wizerunku, wydali promocyjną EP-kę "76-82" z pięcioma utworami, których stylistyka nawiązuje do tytułowego przedziału lat, czyli - jak sami mówią - od punka do new romantic. Była to prosta droga do debiutanckiego albumu, który ukazał się w lutym 2008 r. Znalazło się na nim 13 kompozycji, z których tylko jedna - utwór "Londyn" - zaśpiewana jest po polsku. Premierę płyty poprzedził występ w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce, a kawałek "Gore" znalazł się na składance "Piotr Stelmach prezentuje – OFFENSYWA". Zostali także docenieni przez ludzi spoza branży. Ich muzyka wsparła spektakl "Yotam" łódzkiego Teatru Nowego, a utwór "Fagot Eyes" znalazł się obok Cool Kids Of Death na ścieżce do filmu "Aleja Gówniarzy". Zespół nawiązał także współpracę z Marcelem Sawickim, reżyserem z USA, który nakręcił dla nich teledysk do kawałka "Gore". Członkowie L.Stadt sami mają problemy z wrzuceniem swojej muzyki do konkretnej szufladki. Często określani są jako grający garage i indie rock oraz porównywani do The White Stripes, Blur czy The Velvet Underground.

http://www.lstadt.com/
http://www.lastfm.pl/music/L.Stadt/
http://www.myspace.com/lstadt

(af)

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone