X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Dido
Dido
Można powiedzieć o niej: nie robi nic na siłę. Pewnie dlatego w tym, co tworzy, każdy odnajdzie coś dla siebie. Od jesieni możemy cieszyć się jej trzecim krążkiem "Safe Trip Home". Na swój ostatni album zbierała materiał niespiesznie, począwszy od zakończenia promocji longplaya z 2003 r. "Life For Rent". O kim mowa? Oczywiście o ur. 25 grudnia 1971 r. Dido Armstrong.

Sukces pierwszej płyty "No Angel" (1999) wprowadził w życie owej londyńskiej wokalistki o kryształowym głosie spore zamieszanie. Zdolności muzyczne pani Armstrong przejawiała już jako 6-latka, uczęszczając do szkoły muzycznej w Londynie. Przez rok regularnie pobierała lekcje fortepianu i skrzypiec w Guildhall School Of Music. Jako nastolatka przechodziła różne fascynacje muzyczne począwszy od rytmów dyskotekowych przez jazz, skończywszy na klasyce. Warto zaznaczyć, że jej długoletnim nauczycielem muzyki był polski skrzypek Krzysztof Śmietana.

Mając 24 lata, nawiązała stałą współpracę z Rollo - liderem grupy Faithless i swoim bratem w jednej osobie. Stąd można ją usłyszeć na dwóch płytach tej popularnej trip-hopowej grupy: "Reverence" i "Sunday 8 PM". Spotkanie z Clivem Davisem zaowocowało szansą nagrania solowych dokonań i Dido skwapliwie z niej skorzystała, czyniąc producentem przyszłych albumów swojego brata Rollo.

Sampel z jej piosenki "Thank You" znalazł się na jednym z największych przebojów Eminema pt. "Stan". Zarówno to, jak i udział artystki w wideoklipie do tego kawałka pomogło zwrócić szerszą uwagę na jej twórczość. Najlepiej odzwierciedla to ilość sprzedanych nakładów poprzednich dwóch albumów. "No Angel" oraz "Life For Rent" rozeszły się w nakładzie przekraczającym 22 miliony płyt. Polscy fani również docenili platyną oba albumy.

Trzeci studyjny album również skazuje Dido na sukces. Tym razem został przygotowany w Londynie i Los Angeles, a producenckie zadania przejął Jon Brian i Ark. Do współpracy nad jednym z utworów niebieskooka artystka zaprosiła także Briana Eno. Płytę wokalistka postanowiła wzbogacić jedenastoma krótkometrażowymi filmami twórców z różnych zakątków świata. Jest więc na "Safe Trip Home" czego posłuchać i na co popatrzeć.Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone