Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Kings Of Leon
Kings Of Leon

Gdy debiutowali, byli jedną z wielu kapel zaliczanych do nurtu nowych rockowych rewolucjonistów. Dziś Kings Of Leon to grupa, która jako jedna z niewielu przetrwała modę i zaliczana jest do puli "najgorętszych bandów" na światowej scenie rockowej.


ZAKAZANY ROCK

Początki Kings Of Leon sięgają roku 2000, kiedy to bracia Nathan Caleb i Jared Fallowillowie
wraz z kuzynem Mathew Fallowillem postanowili ochrzcić swoje rock’n’rollowe wprawki nazwą na cześć dziadka i ojca noszących dumne imię Leon. To im w pewnym sensie zespół zawdzięcza swe brzmienie. Jako synowie kaznodziei Zjednoczonego Kościoła Zielonoświątkowców, przemierzający wraz z tatą południowe stany USA chłopcy nie mogli słuchać świeckiej muzyki, a jedyną dozwoloną formą muzycznej rozrywki było gospel. Frontman zespołu Caleb w jednym z wywiadów wspomni, iż spał z magnetofonem pod poduszką, słuchając po kryjomu stacji grających stare rockowe przeboje. Muzyczne zaległości Fallowillowie zaczęli nadrabiać po rozwodzie rodziców wraz z przeprowadzką do Nashville, gdzie najmłodszy z braci Jared zaczął przynosić ze szkoły nagrania Pixies i Velvet Underground. W tym czasie Nathan i Caleb dorabiali sobie malowaniem domów i śpiewaniem country między innymi podczas pokazów rodeo. Na rockowe tory początkujących muzyków skierował lokalny kompozytor i producent Angelo Petraglia, współpracujący z grupą do dziś. Z jego pomocą wycieczka Followillów do Nowego Jorku, gdzie w ciągu dwóch dni wzięli udział w dziewięciu przesłuchaniach, zaowocowała podpisaniem kontraktu z wytwórnią RCA Records.

OBCISŁE SPODNIE ZNAKIEM ROCKOWEJ REWOLUCJI

Debiutancki album zatytułowany "Youth And Young Manhood" ukazał się w 2003 roku. Nagrana na setkę płyta przyniosła porcję korzennego surowego rock’n’rolla odwołującą się do tradycji rockowych kapel z południa Stanów. Kings Of Leon z miejsca zostali uznani, głównie przez brytyjskie gazety, za jeden z czołowych zespołów sceny garage rock revival. Ubrani w obcisłe dżinsy, kowbojskie buty, noszący wąsy i długie włosy bracia ze względu na image, ale też i southern rockowe brzmienie, zostali ochrzczeni mianem Lynard Strokes. Piosenki z płyty trafiły do reklam, filmów i gier komputerowych (piosenka "Red Morning Light" znalazła się w grze "Fifa 2004"), zaś sam zespół wyruszył na wspólną trasę z współodpowiedzialnymi za boom na gitarowe granie nowojorczykami z The Strokes.

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone