X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Indios Bravos
Indios Bravos

Trudno jest ustalić, kiedy tak naprawdę powstał zespół Indios Bravos. W okolicach 1996 roku Piotr Banach po raz pierwszy usłyszał Piotra Gutkowskiego, ale wtedy nawet nie spotkali się osobiście. Banach grał z grupą Hey, a Gutek występował z Overmind. Następnie poznali się w charakterze formalnym w miejscu, którego atmosfera nie sprzyjała muzycznej współpracy. Ich kolejne spotkania były muzyczne, ale w sensie poznawczym: wspólne słuchanie muzyki i dyskusja na jej temat. 

Momentem, który można nazwać początkiem działalności Indios Bravos, jest powstanie utworu "Drogi". Za nim przyszły następne, aż w końcu uzbierał się materiał na płytę. Na szczególną uwagę zasługuje sposób rejestracji pierwszej płyty. Dla obu muzyków było to nowe doświadczenie. Gutek nagrywał po raz pierwszy, zaś Banach – co prawda po raz kolejny, ale jeszcze nigdy w takich warunkach. Nagrania rejestrowano w mieszkaniu Banacha na warszawskim Mokotowie. On grał na wszystkich instrumentach, a także nadzorował realizację dźwięku. Gutek nagrał wszystkie wokale. Efektem tych prac był debiutancki album "Part One", wydany w maju 1999 roku. Płyta została wydana przez niezależną wytwórnię Pałac Kultury powołaną przez Kubę Wojewódzkiego. 

Od czasu do czasu zespół wspomagali również: Magda Ciećka, Kuba Wojewódzki, Paweł Łada i Leszek Kamiński. Po nagraniu płyty Piotr Banach zrobił sobie trzy lata przerwy i wraz z Dziuńką (Magda Ciećka) zjeździł kawałek świata. Gutek jednak nie próżnował: zaczął pracować z hip-hopowcami i stworzył projekt Mustafarai.
Po powrocie Banacha z podróży, w 2002 roku, duet postanowił nagrać drugą płytę. W małym, leśnym domku na Pomorzu powstawały nowe utwory. Pierwszy z nich, "Mental Revolution", stał się utworem tytułowym dla drugiego albumu. Jego premiera miała miejsce w 2004 roku, a wersja rozszerzona ukazała się dwa lata później.

Muzykę zespołu bez przesady można nazwać kosmopolityczną: dwóch Polaków (jeden z Katowic, drugi ze Szczecina), nazwa rodem z Hiszpanii, a grają kompozycje reggae pisane we Francji i Grecji. 

Z końcem 2002 roku do zespołu dołączyli: Paweł Gawroński, Krzysztof Sak, Ryszard Łabul, Przemek Filipkowski i Tomek Kubik. Od tego czasu grupa zaczęła regularnie koncertować, a ich występy publiczność przyjmuje bardzo entuzjastycznie. 

Rok 2007 przyniósł aż dwa wydawnictwa zespołu. Peace! to 14 utworów, z czego 12 to nagrania premierowe. Nowa płyta to nowa muzyka i nowy skład: Gutek i Banach bez zmian, na gitarze zagrał Krzysztof Sak, na basie Ryszard Łabul, na klawiszach Marcin Łuczyński, a za bębnami zasiadł Lech Grochala. Pod koniec 2007 roku ukazało się również DVD z zapisem koncertów z Przystanku Woodstock.

http://www.indiosbravos.com/
http://www.myspace.com/indiosbravos/  
http://www.lastfm.pl/music/Indios+Bravos/

(bp)

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone