X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Snow Patrol
Snow Patrol
Zadziwiające, jak bardzo odbiór muzyki zmieniają inne gałęzie sztuki. Wystarczyło, że utwór "Chasing Cars" pojawił się w finałowym odcinku drugiej serii serialu "Chirurdzy", by autorzy piosenki, kwintet Snow Patrol, przestali być najbardziej skrywanym sekretem brytyjskiej muzyki rozrywkowej.

Latem 2006 roku utwór wystrzelił do pierwszej piątki w Stanach Zjednoczonych, dwa lata z rzędu był notowany na liście najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii, a w niemieckich i szwajcarskich zestawieniach pojawia się do tej pory. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że "Chasing Cars" nie stanowiła wolty stylistycznej w karierze zespołu, ot zwyczajny kawałek, niespieszna ballada, do jakich przyzwyczaili swych fanów.

Złośliwi twierdzą, że choć Snow Patrol funkcjonuje na rynku już przeszło dziesięć lat i ma na koncie pięć płyt (ostatnia "A Hundred Million Suns" ukazała się w październiku minionego roku), to cały czas nagrywa tę samą piosenkę, jedynie inaczej ją tytułując. Można na to spojrzeć z zupełnie innej strony – mimo zmian obowiązujących trendów zespół konsekwentnie podąża obraną na początku kariery drogą, proponując niezobowiązujące, przebojowe kompozycje, którym zwykle bliżej jednak do popu niż rock'n'rolla. I choć nie mają w sobie tyle artyzmu, ile usiłuje mieć Coldplay, a lider zespołu Gary Lightbody nie jest tak charyzmatyczny jak Bono, którym zdaje się inspirować, to constans, który cechuje twórczość Snow Patrol, zwyczajnie cieszy.
Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone