X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Pustki
Pustki
Mówi się o nich, że grają "muzykę ściany wschodniej" albo "inteligentnego rocka". Tylko po co tworzyć nic niemówiące, wydumane szufladki, kiedy Pustki to po prostu polski zespół piszący świetne, mocno radiowe piosenki dla każdego.

Początek historii tej grupy ma miejsce w wytłumionej "dołkami od jajek" rupieciarni gdzieś w podwarszawskim Ostrówku. Dwa lata prób i pisania materiału dają efekt w postaci wydanego w 2001 roku pierwszego studyjnego albumu pt. "Studio Pustki" - okrzyknięty przez magazyn "Machina" debiutem roku. "Życie Warszawy" stawiało Pustki w jednym szeregu z Myslovitz, Voo Voo i Kobietami jako jedno z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie.

W 2004 Polskie Radio wydało Pustkom "8 Ohm" i niespełna dwa lata później płytę "Do Mi No". W obu przypadkach polskie teksty i proste (ale nie banalne) refreny były kluczem do sukcesu tych wydawnictw. Single z obu płyt bardzo długo utrzymywały się na Liście Trójki, zaś "Telefon do przyjaciela" zdobył tytuł najlepszej polskiej piosenki 2005 roku przyznany przez słuchaczy "Programu Alternatywnego".

Pustki to coś więcej niż zespół muzyczny. Na swoim koncie mają również ścieżki dźwiękowe do filmów, spektakli czy widowisk scenicznych. Są również autorami podkładu muzycznego do czytanej w radiowej Trójce powieści P. Huelle  pt. "Ostatnia Wieczerza".

Po wielu zawirowaniach personalnych i odejściu jednego z założycieli Janka Piętki pod koniec 2008 roku, zespół w składzie: Radek Łukaszewicz (gitary, wokal), Basia Wrońska (klawisze, wokal), Grzegorz Śluz (perkusja), Szymon Tarkowski (bas) nagrywa czwarty album "Koniec kryzysu". Płyta zostaje bardzo dobrze przyjęta przez media, czego dowodem jest nominacja dla Pustek do nagrody Paszportów Polityki.

9 stycznia 2009 zespół po raz czwarty wystąpił w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia w ramach specjalnego koncertu audycji Offensywa, dostając nagrodę za najlepszy polski alternatywny album 2008 roku.
 

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone