X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Katie Melua
Katie Melua

Swoje korzenie ma w rodzinnej Gruzji, z której w wieku 9 lat wraz z całą rodziną przeniosła się do Belfastu, a następnie - po pięciu latach - do Londynu. To tam w 2000 r. jako 15-latka dzięki wykonaniu "Without You" Mariah Carey wygrała konkurs młodych talentów organizowany przez jedną z brytyjskich telewizji. To wydarzenie sprawiło, że marzenia o zostaniu historykiem lub politykiem ratującym świat poszły w niepamięć, a na główny plan wysunęła się chęć muzycznego kształcenia. Podążając tym tropem, wstąpiła do artystycznej BRIT School. Tam, przy okazji występu, podczas którego Katie śpiewała napisany przez siebie w hołdzie dla zmarłej Evy Cassidy "Faraway Voice", usłyszał ją producent Mike Batt. I tak oto 18-letnia Katie podpisała kontrakt i stanęła u drzwi światowej kariery.

Debiutancki album "Call Off The Search" ukazał się już w 2003 r. i zawierał oczywiście "Faraway Voice", od którego wszystko się zaczęło, utwór "Belfast (Penguins and Cats)" także autorstwa Katie i wiele kompozycji Mike’a, które dopełnił jej bluesowy głos. Sukces krążka przeszedł najśmielsze oczekiwania. Szybko stał się numerem jeden w Wielkiej Brytanii i tylko tam osiągnął prawie dwumilionową sprzedaż. Niewątpliwie przyczynił się do tego singiel "The Closest Thing To Crazy", który dzięki promocji w radiu BBC 2 stał się "świątecznym numerem jeden". W kwietniu 2004 r. Katie została uhonorowana niemiecką nagrodą ECHO za najlepszy międzynarodowy debiut. Świat, a przede wszystkim Wielka Brytania, domagał się występów na żywo, więc w 2004 r. Katie wyruszyła w trasę koncertową. W 2005 r., w ramach pomocy ofiarom tsunami, nagrała cover "Tears In Heaven" Erica Claptona, a wspierając fundację Nelsona Mandeli, zaśpiewała w duecie ze swoimi idolami - zespołem Queen - utwór "Too Much Love Will Kill You".

Katie Melua - "Nine Million Bicycles"

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone