X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Pati Yang
Pati Yang

Pati Yang praktycznie od urodzenia była otoczona muzyką. Pierwsze lata życia spędziła na trasach koncertowych ze swoją matką i jej partnerem – Jankiem Borysewiczem. Wczesne wokalne próby sześciolatki zarejestrowano na krążku "A ja wolę moją mamę" Majki Jeżowskiej. Dziesięć lat później zagrała w kilku odcinkach serialu "Awantura o Basię", jednak był to tylko epizod w jej życiu, bo pisane jej było śpiewać. W 1998 roku wydała swój debiutancki krążek pt. "Jaszczurka". Mimo pozytywnych ocen recenzentów (nagroda Machiner w kategorii Płyta Niszowa), nie zrobiła w Polsce kariery. Mówi się, że jej muzyka była wtedy jeszcze zbyt wymagająca dla rodzimych słuchaczy. Do 2000 roku prowadziła audycję w Radiostacji "Moc na noc", a już rok później na stałe wyjechała do Londynu.

W 2005 powróciła z solowym projektem Silent Treatment. Płyta powstała w londyńskich Air Studios należących do George’a Martina, gdzie nagrywali tacy artyści jak Madonna czy Elton John. Album uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: Album Roku Pop.

W czerwcu 2006 w Warszawie Pati zagrała jako support przed koncertem Depeche Mode.

W 2008 pojawiła się gościnnie na albumie The Unrest Cure gitarzysty Leo Abrahamsa (zaśpiewała w utworze "Banks of Kyoto").

27 marca 2009 ukazał się album pod tytułem Faith, Hope + Fury, promowany singlem "Stories from Dogland". W tym samym roku zagrała w polskim serialu Londyńczycy w roli Pati Yang – piosenkarki oraz przedsiębiorcy. Wykonała tam piosenkę "Timebomb". W lutym 2010 roku wydawnictwo Faith, Hope + Fury uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: muzyka alternatywna.

Źródło - Wikipedia

 

 

 

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone