X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Zakopower
Zakopower

Za morzami, za lasami, w górach, z połączenia tradycyjnego podhalańskiego brzmienia z nowoczesnym elektronicznym rytmem narodził się zespół Zakopower – odświeżone spojrzenie na góralskie, smyczkowe granie przyprawione gwarą. Historia zespołu sięga dalej niż ich znany większości debiut z roku 2005. Już na początku lat 90. formacja funkcjonowała jako góralska kapela grająca m.in. w Zakopanem w knajpie Sopa. W Sopie poznawali kolejne osoby, które otwierały im drzwi do dalszej kariery. I tak, najpierw towarzyszyli na scenie takim gwiazdom jak Kayah, Zbigniew Preiser, Wojciech Waglewski, czy Goran Bregović. Dopiero za ich namową postanowili pokusić się o wypłynięcie na szerokie wody i stworzenie czegoś całkowicie autorskiego.
 

Liderem kapeli jest Sebastian Karpiel-Bułecka, z zawodu architekt, grający m.in. na skrzypcach i kozie. W skład zespołu wchodzą także Wojciech Topa, Bartek Kudasik i Józef Chyc-Scepon. W maju 2005 r. ukazał się ich debiutancki album "Music Hal", nad którym wraz z zespołem pracował Mateusz Pospieszalski. Zakopower stało się odkryciem wytwórni płytowej Kayah – Kayax. Ich pierwszy singiel "Kiebyś ty.." został nie tylko powszechnie zauważony jako odkrycie na polskiej scenie muzycznej, ale też uhonorowany na Koncercie Premier 42. Festiwalu Piosenki w Opolu. Cała płyta została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy, jednak ze względu na specyficzny klimat góralskiej muzyki nie zyskała uznania większości popularnych stacji radiowych. Zespół triumfował na Festiwalu Top Trendy 2005, otrzymał sześć nominacji do Fryderyków i jako jeden z polskich przedstawicieli został wytypowany do ubiegania się o nagrodę MTV European Music Awards 2005.


"Galop" 

Kupując 20 października 2007 r. dziennik "Polska", mogliśmy natknąć się na drugi album Zakopower "Na siedem". Był to pomysł na szersze spopularyzowanie ich grania. Ponownie na płycie znalazły się kompozycje Mateusza Pospieszalskiego. Do tekstów swoją wprawną rękę przyłożyli m.in. Kayah, Adam Nowak i Rafał Bryndal. W listopadzie tego samego roku ukazała się specjalna edycja "Na siedem" z czterema bonusowymi utworami. Wydawnictwo przez krytyków określane jest jako trzymająca poziom, godna kontynuacja poprzednich dokonań zespołu. 

http://www.zakopower.pl/
http://www.myspace.com/zakopower
http://www.lastfm.pl/music/Zakopower/

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone