X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

The Killers
The Killers
The Killers są jak Las Vegas, z którego pochodzą – mamią błyskotkami, obiecują wiele, ale wygrana zdarza się nieproporcjonalnie rzadko.

To przedziwne, ale najbardziej rozrywkowe miasto świata musiało czekać na lśniącą pełnym blaskiem gwiazdę aż do 2002 roku. Wtedy to bowiem niejaki Brandon Flowers odpowiedział na ogłoszenie opublikowane w lokalnej gazecie przez Davida Keuninga. David, gitarzysta znający 3,5 akordu, szukał wokalisty z prawdziwego zdarzenia. Cel jasny: przygotować materiał, który miał podbić świat. Brandon, który właśnie rozstał się ze swym pierwszym zespołem Blush Response ochoczo przyjął zaproszenie do projektu, który – jak obaj panowie wspominają po latach – miał przywrócić zabawowego ducha lat osiemdziesiątych. Wkrótce potem do składu dołączyli Mark Stoermer (basista) oraz Ronnie Vannucci Jr. (perkusista). W ten sposób powstał jeden z najważniejszych bandów XXI wieku – The Killers. Nazwę podkradli fikcyjnej kapeli, która występowała w teledysku do piosenki "Crystal" z repertuaru New Order.

Ale The Killers zawdzięczają New Order nie tylko nazwę. Bo to przecież członkowie New Order, jeszcze na początku lat osiemdziesiątych, jako kontynuatorzy posępnej motoryki Joy Division, jako pierwsi na większą skalę połączyli rock'n'rollowy feeling z tanecznym beatem. The Killers to spadkobiercy takiej właśnie estetyki: w swoich utworach wykorzystują klawisze, które imitują ejtisowe brzmienie spod znaku Duran Duran, niemniej jednak podstawową oś konstrukcyjną kompozycji stanowią gitary i mocno podkręcony bas. Choć dziś takie elementy składowe to niezbędne minimum kwalifikacyjne, to jednak siedem lat temu stanowiło odświeżającą, godną zauważenia nowość. Śmiałe nawiązania do stylistyki new romantic ujęły Alexa Gilberta, przedstawiciela brytyjskiego oddziału Warner Music. Jak to zwykle w szołbiznesie bywa, Alex trafił zupełnym przypadkiem na koncert Zabójców w Las Vegas, zdobył demówkę zespołu, którą podesłał następnie swemu koledze z niezależnej angielskiej wytwórni Lizard King. I to właśnie jej nakładem w czerwcu 2004 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu "Hot Fuss".

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone