X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

3 Doors Down
3 Doors Down

Śmierć Kurta Cobaina wieściła w 1994 roku początek końca ery grunge. Co prawda Soundgarden wydali w tym samym roku bestsellerowy album "Superunknown", ale była to ich ostatnia dobra płyta. Najwyżej przeciętną formę prezentowali Pearl Jam czy Alice In Chains, świat muzyki powoli przestawiał się na nu-metal, którego debiutancki album "Korn" wyznaczył trendy na kilka lat.

W takich oto niezbyt sprzyjających okolicznościach w stanie Mississippi powstawało 3 Doors Down. Trzon grupy od samego początku tworzą wokalista Brad Arnold, który początkowo grał także na bębnach, a także gitarzysta Matt Roberts i basista Todd Harrell. Dopiero po pewnym czasie na pokładzie pojawił się drugi gitarzysta, którym został Chris Henderson.

Zespół pochodzący z dziury o tragicznej nazwie Escatawpa nie mógł mieć w życiu łatwo. Założenie kapeli było jedyną rozrywką w liczącej niecałe cztery tysiące ludzi mieścinie. I faktycznie, przez długi czas muzycy traktowali 3 Doors Down jedynie jako rozrywkę.

"Behind Those Eyes" - Germany 2005

Historia zespołu nabiera rozpędu w 2000 roku, kiedy wytwórnia Universal Records decyduje się podpisać z Doorsami kontrakt fonograficzny. Historia zatoczyła koło, nu-metal stracił na popularności. Do łask wróciły zespoły nawiązujące do muzyki z początku lat 90. Grunge, a raczej post grunge wrócił do pierwszej ligi. Na fali jego popularności wypłynęły zespoły takie jak Staind czy Puddle Of Mudd, którym wcześniej - delikatnie rzecz ujmując - się nie wiodło. Wydawali płyty, które przechodziły bez echa. 3 Doors Down mieli więcej szczęścia, bowiem już ze swoim debiutem trafili na podatny grunt. Trudno bowiem rozpatrywać w kategoriach pełnoprawnego albumu demówkę "3 Doors Down" z 1997 roku. Krążek "The Better Life" znalazł do dziś na całym świecie sześć milionów nabywców. Przyniósł grupie międzynarodową sławę i dwa hity. "Kryptonite" opatrzony kultowym klipem o Superbohaterze Dziadku przez 11 tygodni znajdował się na liście przebojów U.S. Modern Rock, gdzie dotarł do pierwszego miejsca.

Jeszcze lepiej radził sobie kolejny singiel "Loser". Utwór nie schodził z listy U.S. Mainstream Rock przez 21 tygodni i również udało mu się zająć pozycję lidera. Trudno się dziwić, bowiem "Loser" to jedna z najlepszych rockowych ballad schyłku XX wieku.

 "Loser" - Germany 2005

3 Doors Down nie byli w stanie personalnie podołać trudom koncertowania, dlatego do grupy zwerbowano bębniarza Daniela Aldaira, który zagrał na dwóch następnych krążkach grupy. Albumy "Away From The Sun" z 2002 roku, a także wydany trzy lata później "Seventeen Days" ugruntowały pozycję zespołu na rynku. "Seventeen Days" był przez pewien czas najlepiej sprzedającym się krążkiem w USA.
O tym, że 3 Doors Down docenili również światowej sławy muzycy, niech świadczy fakt, że w  utworze "Wasted Me" z "Away From The Sun" grupę wspomaga Alex Lifeson, gitarzysta kanadyjskiej legendy rocka progresywnego, czyli Rush. Z tej właśnie płyty pochodzi kolejny wielki przebój "Here Without You".

20 maja 2008 roku do sprzedaży trafiła najnowsza płyta 3 Doors Down zatytułowana po prostu "3 Doors Down". W międzyczasie zmienił się perkusista grupy. Na miejsce Aldaira, który gra obecnie w Nickelback, przybył Greg Upchurch. Jednym z singli promujących krążek jest "Citizen/Soldiers" dedykowany amerykańskim żołnierzom.

(mk)

http://www.3doorsdown.com/
http://www.lastfm.pl/music/3+Doors+Down/

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone