X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Annie Lennox
Annie Lennox
Ma na koncie cztery nagrody Grammy, niezliczoną ilość statuetek Brit Awards, a także Oscara i Złoty Glob. Dwie ostatnie za piosenkę "Into The West" z trzeciej części "Władcy Pierścieni" dostała wspólnie z Howardem Shore'em i Fran Walsh.

Lennox przyszła na świat w Boże Narodzenie roku 1954. Jako czterolatka uczyła się grać na fortepianie i flecie. Śpiewała również w chórze. Kiedy miała 17 lat, opuściła rodzinną Szkocję, by rozpocząć naukę w prestiżowej londyńskiej Royal Academy Music.

Kiedy w 1976 poznała Dave'a Stewarta, miała za sobą staż w kilku grupach, z którymi występowała w pubach. Wraz z pojawieniem się Stewarta narodził się nowy projekt. Annie i Dave szybko stali się parą w życiu osobistym. Stali się też kluczowymi postaciami trio The Catch, z którym nagrali płytę "Borderline". Po rozszerzeniu składu o kolejne dwie osoby The Catch zmienili nazwę na The Tourists. Formacja nagrała trzy krążki, po czym rozpadła się wraz z końcem związku Lennox i Stewarta.

Rozstanie nie stanęło jednak na drodze do założenia kolejnej grupy. W 1981 roku para powołała do życia znany na całym świecie Eurythmics. To właśnie jako wokalistka Eurythmics Annie dostała w latach osiemdziesiątych cztery nagrody brytyjskiej akademii, a także pierwszą statuetkę Grammy. Początkowo niewiele na to wskazywało, gdyż debiutancki krążek duetu cieszył się umiarkowanym zainteresowaniem. Dobra passa zaczęła się dopiero w 1983 za sprawą albumu "Sweet Dreams (Are Made Of This)", który zyskał sławę dzięki tytułowemu utworowi, a także piosence "Love Is A Stranger". Kolejne lata upłynęły na umacnianiu pozycji Eurythmics.

W 1990 Annie i Dave postanowili zawiesić działalność. Annie przez dwa lata pomagała bezdomnych, pracując dla fundacji "Shelter". W 1992 wydała solową płytę "Diva". Do dziś ma ich cztery, z czego ostatnia "Songs Of Mass Destruction" ukazała się w 2007 roku. W międzyczasie Lennox znów połączyła siły ze Stewartem, by nagrać kolejny krążek Eurythmics "Peace".

Wokalistka niezmiennie od lat angażuje się w działalność charytatywną. Podobnie jak Bono, Annie stara się zainteresować ludzi problemami Afryki. Pomaga kobietom zarażonym HIV. 20 kwietnia 1992 roku wystąpiła w koncercie ku pamięci Freddiego Mercury'ego, będącym jednocześnie koncertem na rzecz chorych na AIDS. Annie wykonała z Davidem Bowie piosenkę Queen "Under Pressure".


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone