X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Janek Samołyk
Janek Samołyk

 Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa po angielsku i po polsku. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia takich wykonawców jak m.in. The Beatles, Beach Boys, The Smiths, Blur, czy Marek Jałowiecki.

W czasach liceum współtworzył zespół Sztumbrrr... Był to owocny okres współpracy z wokalistą i autorem tekstów Maćkiem Litkowskim. Następnie przez kilka lat Janek grał muzykę z pogranicza indie popu oraz rocka w The Ossis, którego był liderem. Z zespołem tym nagrał EPkę, a także regularnie koncertował w Polsce (i nie tylko).
Od 2008 roku wokalista występuje pod własnym nazwiskiem. Koncertuje w pięcioosobowym składzie, który tworzą: Janek, Agnieszka Bednarz (skrzypce), Przemek Mikołajczyk (klawisze), Mateusz Brzostowski (perkusja) i Piotr Wojniusz (bas). Samołyk zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, często dzieląc scenę z najlepszymi (m.in. Muchy, Iowa Super Soccer, Lachowicz, Renata Przemyk, Tymański i inni). W grudniu 2011 Janek Samołyk, wraz z zespołem Iowa Super Soccer odbył trasę koncertową po Chinach.

W kwietniu 2009 ukazał się teledysk do piosenki Don't think too much, a także minialbum pod tym samym tytułem. Janek Samołyk zebrał pochlebne recenzje od jury konkursu debiutów i wraz z zespołem wystąpił na festiwalu Off Festivalu w 2009 roku. Rok później wydał płytę „Wrocław” (rok 2010), która zebrała bardzo pozytywne recenzje (m.in. Przekrój, Co jest grane, Lampa). Była też płytą tygodnia w Trójce, a jego singiel „Piosenka o pointach”, głosami słuchaczy, wszedł na Listę Przebojów Trójki. W 2011 Samołyk został finalistą Konkursu Młodych Zespołów w Jarocinie, a także otrzymał nagrodę Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie.

Debiutancka płyta

Janek Samołyk nagrał swoją debiutancką płytę, zatytułowaną „Wrocław”. Album został wydany przez Polskie Radio.

źródło: materiały promocyjne

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone