X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Anathema
Anathema

Anathema została stworzona w 1990 roku pod nazwą Pagan Angel. W listopadzie tego roku zespół nagrał pierwsze demo An Iliad of Woes. Zmiana nazwy nastąpiła na początku 1991 roku. Pierwsze demo przyciągnęło uwagę zespołów z brytyjskiej sceny metalowej i pozwoliło Anathemie zagrać koncerty u boku takich kapel jak Bolt Thrower czy Paradise Lost.

Zespół skupił dużą uwagę na sobie po wydaniu drugiego dema All Faith is Lost, co dało Brytyjczykom kontrakt na 4 albumy z wytwórnią Peaceville Records. Ich pierwszym dziełem pod skrzydłami tej wytwórni była EPka The Crestfallen, z materiałem z której zespół wyruszył na trasę supportując Cannibal Corpse.

Serenades, debiutancki longplay Anathemy, przyniósł jej wiele rozgłosu.

1994 rok jest rokiem pierwszej trasy koncertowej Anathemy po Europie, poprzedzonej występami na Independent Rock Festival w Brazylii.

W maju 1995 wokalista Darren White opuścił zespół. Zdecydowano, że jego miejsce zajmie dotychczasowy gitarzysta Vincent Cavanagh. W tym składzie Anathema zadebiutowała na trasie po Wielkiej Brytanii z zespołem Cathedral.

W sierpniu tego samego roku zespół wydaje album The Silent Enigma. Album różnił się pod względem wokali od wcześniejszych dokonań Brytyjczyków. Zawiera także większą liczbę gotyckich elementów.

1996 rok przyniósł album Eternity, na którym zespół rozpoczął wędrówkę ku bardziej atmosferycznemu brzmieniu i czystym wokalom, zakończoną na Judgement.

Drugim członkiem, który opuścił zespół latem 1997, był perkusista John Douglas. Został on zastąpiony przez Shauna Steelsa – eks-perkusistę Solstice.

W 1998 został wydany album Alternative 4. W tym czasie zespół dotknęło wiele zmian personalnych. Basista Duncan Patterson został zastąpiony przez Davida Pybusa. Do zespołu dołączył eks-klawiszowiec My Dying Bride Martin Powell. Wreszcie, John Douglas ponownie objął stanowisko bębniarza "Klątwy".

W czerwcu 1999 roku został wydany album Judgement. Anathema ostatecznie porzuciła na nim stylistykę doom metalową, skupiając się na tworzeniu niepokojącej atmosfery i brzmieniowych eksperymentach. W warstwie lirycznej zespół zachował swoją esencję, koncentrując się na opisie uczucia depresji i desperacji.

W tym samym roku Martin Powell zamienił się pozycjami z dotychczasowym klawiszowcem Cradle of Filth Lesem Smithem, który został stałym członkiem Anathemy.

Krótko przed ukazaniem się A Fine Day to Exit Dave Pybus opuścił Brytyjczyków stając się członkiem Cradle of Filth. Początkowo został on zastąpiony przez basistę koncertowego George'a Robertsa, a później przez Jamiego Cavanagha.

W marcu 2002 roku Daniel Cavanagh ogłosił opuszczenie przez siebie zespołu i dołączenie do kapeli stworzonej przez Duncana Pattersona – Antimatter. Powrócił on jednak do zespołu i w 2003 roku nagrał z nim album A Natural Disaster. Na albumie tym słychać, jeszcze bardziej niż na Judgement, inspiracje muzyką zespołów takich, jak Pink Floyd.

Muzyka tworzona obecnie przez Anathemę prawie nie zawiera elementów doom metalu, mając więcej wspólnego z progresywnym, czy też atmosferycznym rockiem.

Premiera następnego albumu grupy Hindsight była przewidziana na 21 maja 2007 roku. Została jednak przełożona na bliżej nieokreślony termin, aby ostatecznie ukazać się 1 września 2008 roku.

W lipcu 2007 zespół wystąpił w Polsce na festiwalu Union of Rock w Węgorzewie, w październiku 2008 r. w Krakowie i Warszawie i ponownie w Krakowie w lipcu 2009 na festiwalu Knock Out.

30 maja 2010 za pośrednictwem wytwórni Kscope Records ukazał się ósmy album zespołu pt. We're Here Because We're Here.

Źródło - Wikipedia

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone