X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Oasis
Oasis

Oasis to brytyjska grupa rockowa pochodząca z Manchesteru. W jej skład wchodzą: Liam Gallagher (główny wokal), Noel Gallagher (gitara prowadząca, wokal), Gem Archer (gitara rytmiczna) i Andy Bell (gitara basowa). Oprócz oficjalnych członków zespołu regularnie występuje z nimi Zak Starkey (perkusja) i Jay Darlington grający na klawiszach (wcześniej w Kula Shaker). Noel Gallagher jest głównym kompozytorem i to on, wraz ze swoim bratem Liamem, założył zespół w 1993 roku. Oasis to grupa absolutnie ukochana przez swój naród – nie bez powodu każda studyjna płyta trafiła na pierwsze miejsce w brytyjskim zestawieniu Album Top 40.

Od początku istnienia Oasis to właśnie bracia Gallagher są motorem napędzającym zespół. Można powiedzieć, że swój sukces zawdzięczają skorzystaniu z prawdziwie rockandrollowych wzorców. Postawili na chwytliwe melodie i proste riffy jakby żywcem wyjęte z muzyki The Beatles i okrasili je nutą skandalu (m.in. bójki braci i wielokrotne odejścia z zespołu Noela). Na efekty nie trzeba było długo czekać. Tuż po podpisaniu kontraktu z londyńską wytwórnią Creation Records w kwietniu 1994 roku ukazał się singiel "Supersonic". Wywołał spore zainteresowanie w Wielkiej Brytanii, podobnie jak dwa kolejne: "Shakermaker" i "Live Forever".

"Supersonic"

Jeszcze w tym samym roku ukazała się debiutancka płyta Oasis "Definitely Maybe". Poprzedzona wspomnianymi singlami odniosła ogromny sukces komercyjny – była najszybciej sprzedającym się debiutem w historii brytyjskiej fonografii.
Album został nagrany w nieco innym składzie niż obecny. Poza Gallagherami Oasis tworzyli koledzy ze szkoły Liama: Paul "Bonehead" Arthurs (gitara), Paul McGuigan (gitara basowa) i Tony McCarroll (perkusja). Muzyka Oasis została natychmiast określona mianem britpopu i "Definitely Maybe" wywołało wieloletni szał na ten gatunek.

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone