X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

AC/DC
AC/DC
Zmiana stylu to ostatnia rzecz, której można spodziewać się po AC/DC. Ci pionierzy hard rocka, grając od ponad 30 lat oparte na bliźniaczo podobnych do siebie riffach piosenki o seksie i potędze rock’n’rolla, ciągle pozostają jednym z najlepiej sprzedających się gitarowych zespołów świata.

Grupa powstała w 1973 roku w Sydney z inicjatywy braci Angusa i Malcolma Youngów. Jej nazwę zaczerpnęli z oznaczenia na maszynie do szycia informującego o możliwości używania prądu zmiennego i prądu stałego, co w przełożeniu na język muzyki miało oddawać surową siłę brzmienia. Po zaangażowaniu w 1974 roku wokalisty Bona Scotta kariera zespołu ruszyła z kopyta. Już w drugim roku istnienia AC/DC podbiło kontynent australijski.

Wypłynięcie na międzynarodowe wody nastąpiło w drugiej połowie lat 70. Wydane nakładem Atlantica albumy "Let There Be Rock" (1977) i "Powerage" (1978) przetarły szlaki w USA i Wielkiej Brytanii. Prawdziwą petardą okazał się wydany w 1979 krążek "Highway To Hell", z którego tytułowy utwór stał się hardrockowym hymnem wszech czasów.
Tryumfalnego pochodu nie powstrzymała śmierć Bona Scotta, który w lutym 1980 w pijackim zamroczeniu udusił się własnymi wymiocinami. Po mistrzowski pas grupa sięgnęła jeszcze w tym samym roku z nowym wokalistą Brianem Johnsonem za sprawą płyty "Back In Black", która w błyskawicznym tempie osiągnęła magiczną liczbę miliona sprzedanych kopii. Do dziś na całym świecie rozeszło się jej ponad 42 miliony egzemplarzy.

Sukces i rock’n’rollowy styl życia sprawiły, iż lata 80. pomimo ciągle niezłej sprzedaży stały się dla zespołu trudną próbą. Atmosferę psuły alkoholowe ekscesy i krytycy sarkający na wtórność kolejnych płyt. Złej sławy przysporzył grupie seryjny morderca Richard Ramirez, który w miejscu jednej ze zbrodni pozostawił czapeczkę z logo zespołu. Jednak jak na prawdziwych hardrockowców przystało, Acca/Dacca przetrwali swoją próbę wielkości.

Dziś ci odporni na wszelkie mody (do teraz pozostali wierni jeansom) członkowie Rock and Roll Hall of Fame pozostają symbolem witalności i niezmienności rockowej tradycji. I choć niedawno 61-letni Brian Johnson wypowiedział się, iż trasa promująca ich najnowszą płytę "Black Ice" może być ich ostatnią, to jakoś trudno sobie wyobrazić Angusa Younga odkładającego na bok gibsona i swój nieodłączny mundurek.Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone