X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Gossip
Gossip

Mniej życzliwi twierdzą, że Gossip nagrali jedną piosenkę, którą bez przerwy przerabiają. Niby obelga, ale czy takie opinie o The Rolling Stones czy Motorhead ktoś kiedykolwiek uważał za krzywdzące?

Pewnym jest, że na przestrzeni dziesięciu lat od debiutanckiej EP-ki Gossip (wcześniej The Gossip) dorobili się własnego stylu. Kapelę dowodzoną przez Beth Ditto trudno pomylić z jakimkolwiek innym zespołem. Duża w tym zasługa charyzmatycznej wokalistki. Jej – delikatnie rzecz ujmując – spora nadwaga w teorii powinna dyskwalifikować Ditto w mediach. Przecież – jak mawia Kasia Nosowska – w show businessie trzeba być bardziej szczupłym niż grubym. Nic z tego, Beth ze swojej tuszy uczyniła znak rozpoznawczy Gossip. W sensie wizualnym, bo przecież na płytach tego nie widać. Tam siła Gossip leży już wyłącznie w muzyce.

"Dimestore Diamond" rytmiką przypomina trochę "Gold Lion" Yeah Yeah Yeahs. Odrobinę funkujący numer oparty głównie na sekcji rytmicznej fajnie wypada w roli "otwieracza". Umieszczony nieco dalej "Vertical Rhytm" nawiązuje do motywu z serialu "Knight Rider" (w Polsce znanego jako "Nieustraszony) z nieśmiertelnym Davidem Hasselhoffem. Wystarczy zamknąć oczy i od razu do głowy wraca czołówka serialu. Inteligentny samochód KITT pędzący przez amerykańskie pustkowia, za kierownicą Michael Knight. Ech, jakie to były czasy.

"Music for Men" to przede wszystkim płyta do zabawy. Pulsujący bas w "Men In Love" czy "2012" zdecydowanie zachęca do zabawy. Taneczny potencjał nowej płyty Gossip w niczym nie ustępuje ostatniemu krążkowi Franz Ferdinand. Jedynym zgrzytem jest "Four Letter Word" z narzucającym się beatem.

Mimo pewnych stałych elementów, formuła muzyki Gossip nie jest skostniała. Zespół podąża drogą naturalnej ewolucji. Dziś niewiele w ich nagraniach zostało z garażowego punku, którym atakowali na debiutanckim krążku "That’s Not What I Heard". Zamiast tego pojawiają się elementy electro i indie. Nawet Ditto śpiewa dziś inaczej, mniej agresywnie. "Music for Men" łączy szczeniacką pasję z wyrafinowaniem w pełni dojrzałego zespołu.

I co? Czyżby w kółko przerabiali tę samą piosenkę? W życiu.

Maciek Kancerek (polskie radio)

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone