X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Czesław Śpiewa
Czesław Śpiewa

Czesław Śpiewa to pseudonim artystyczny Czesława Mozila. Gra na akordeonie, pianinie, fortepianie, organach oraz - zgodnie ze swoim przydomkiem - śpiewa.
Urodził się 12 kwietnia 1979 r. w Zabrzu. Ojciec - z wykształcenia księgowy - na co dzień prowadził sklepik z artykułami metalowymi. Matka uczyła języka polskiego w liceum. W czasach największego kryzysu postanowili opuścić kraj, więc Czesław w wieku pięciu lat wyemigrował do Danii. Tam otrzymał pełne wykształcenie - od szkoły podstawowej aż po studia na Royal Danish Music Academy. W Kopenhadze rozpoczął też studia polonistyczne, ale szybko je rzucił, bo - jak twierdził - był beznadziejny. A żeby na obczyźnie zbytnio się nie nudzić, postanowił zająć się muzykowaniem również poza murami duńskiej akademii.

Źródłem dochodów w Danii miał być wymarzony pub, który Czesław kupił z kolegą. Obecnie podobno przynosi straty, a Mozil planuje go sprzedać.

W 2000 roku wraz ze swoimi skandynawskimi znajomymi: Magdaleną Entell, Lindą Edsjo, Danielem Heloyem Davidsenem i Martinem Bennebo, założył zespół Tesco Value. Nagrali dwie płyty: "Tesco Value" (2002) i "Songs For The Gatekeeper" (2005).
Tesco Value koncertował we wszystkich ważnych klubach Danii, a nawet wystąpił na festiwalu Roskilde.

Czesław nie odciął się nigdy od Polski. Przez lata odwiedzał nasz kraj kilka razy w roku - również w ramach koncertowania z Tesco Value. Potem drogi muzyków powoli się rozchodziły i Mozil zaczął występować sam.
W grudniu 2006 roku usłyszała go w warszawskiej Jadłodajni Filozoficznej była wokalistka Pogodno Ania Brachaczek. W tempie ekspresowym pobiegła z jego materiałem do wytwórni Mystic Production. 7 kwietnia 2008 ukazał się "Debiut". Album zawiera 10 kompozycji Czesława z tekstami na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego z internautami na czacie "Multipoezja" w portalu Onet.pl.

Na singiel wybrano utwór "Maszynka do świerkania". Teledysk w reżyserii Madsa Nygaarda Hemmingsena został nagrany w barze Mozila w Kopenhadze i zyskał wielką sympatię widzów. Utwór szybko znalazł się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki, a Czesław z dnia na dzień stał się gwiazdą. W dwa dni sprzedał trzy tysiące krążków, a niecałe sześć tygodni po premierze "Debiut" zyskał status złotej płyty. Publiczność pokochała świeżość materiału, rozczulającą prostotę i artystyczne oddalenie się Czesława od popowej papki, którą od lat karmiony jest polski rynek fonograficzny.

"Hey unplugged z Czesławem"

Czesław Mozil zyskał uznanie nie tylko przypadkowych słuchaczy. Zachwyciła się nim także Katarzyna Nosowska, która zaprosiła go na sesję unplugged zespołu Hey w MTV. Płyta z zapisem tego koncertu ukazała się nakładem QL Music w 2007 roku.

Obecnie Czesław śpiewa i gra na koncertach w całej Polsce.

(ap)

http://www.czeslawspiewa.com/
http://www.myspace.com/czeslawspiewa
http://www.lastfm.pl/music/Czesław+Śpiewa/

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone