X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Andrzej Grabowski
Andrzej Grabowski
Kiedy aktor - kojarzony głównie z postacią życiowej ofermy, której niewątpliwym uosobieniem jest Ferdynand Kiepski - zaczyna śpiewać, można doszukiwać się w tym pastiszu albo zwykłego kataklizmu. Nic bardziej mylnego, wystarczy bowiem zagłębić się w artystyczny dorobek Andrzeja Grabowskiego, by zauważyć potężną wszechstronność aktora.

Talent komediowy 58-letniego absolwenta krakowskiej PWST pozwala mu z powodzeniem pokazywać się na imprezach kabaretowych, występować w "Świecie według Kiepskich" czy choćby w filmie "Dublerzy". Zupełnie inne oblicze artysta pokazuje w serialu "Pitbull", gdzie gra doświadczonego przez życie policjanta Gebelsa. Grabowski jest na stałe związany z krakowskim Teatrem im. Słowackiego.

Wokalna kariera artysty ma na razie charakter incydentalny. Niewiele wskazuje na to, by sytuacja miała ulec zmianie, gdyż aktor - jak sam mówi - śpiewa tylko, kiedy musi. Andrzej Grabowski pojawił się na koncercie "Jest dobrze... piosenki niedokończone", będącym hołdem dla kultowych postaci kina PRL Zdzisława Maklakiewicza i Jana Himilsbacha. Program przygotowany specjalnie na Festiwal Gwiazd odbywający się w lipcu 2008 w Gdańsku doczekał się płytowego wydania. Grabowski zaśpiewał w koncercie dwa utrzymane w rytmie tanga utwory - "Małe piwko" oraz "Jestem jak motyl". Teksty, których tematyka kręci się wokół alkoholu w połączeniu z interpretacją aktora przybliżają wykonane przez niego piosenki do stylistyki Stanisława Grzesiuka czy Toma Waitsa.  

Muzycznie udzielił się również jako jeden z gości na płycie punkowej załogi z Bieszczad KSU. Grabowski pojawił się na akustycznej płycie "XXX", gdzie wspólnie z Siczką zaśpiewał "Po drugiej stronie drzwi". Pana Andrzeja można zobaczyć w teledysku do piosenki "Pokaż mi niebo" zwiastującej zapowiadaną na czerwiec drugą płytę grupy Feel.


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone