X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Steven Wilson
Steven Wilson
Steven Wilson ma opinię unikającego ludzi introwertyka. Odkąd pamięta, uciekał przed rzeczywistością w świat muzyki. Początkowo był jedynie słuchaczem, ale z czasem zaczął malować własne obrazy.

Drobny Brytyjczyk w wywiadach nie lubi poruszać spraw dotyczących życia prywatnego, z pasją opowiada natomiast o swojej muzyce. A ma o czym. Początek kariery Stevena wiąże się z grupą Altamont, z którą muzyk nagrał w 1983 roku wydaną własnym sumptem kasetę "Prayer For The Soul". Później była Karma, której działalność potwierdzają dwa amatorskie wydawnictwa i pierwszy ważny zespół No-Man.

Grupa powstała w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, ale dopiero w 1990 ukazał się jej pierwszy singiel "Colours". Debiutancka płyta pojawiła się w 1993 roku, będąc dziś jednym z sześciu pełnoprawnych albumów formacji. Dyskografię uzupełniają liczne mniejsze i okolicznościowe wydawnictwa.

W 1991 Stevenowi udało się wydać pierwszy album Porcupine Tree "On The Sunday Of Life". Solowy w początkach istnienia projekt, w 1993 roku przerodził się w zespół z prawdziwego zdarzenia i do dziś pozostaje priorytetem w karierze Wilsona. Grupa przeszła drogę od jazz rocka poprzez ambient aż do nowoczesnego rocka progresywnego, zyskując z każdym kolejnym albumem coraz większą rzeszę sympatyków. Spore grono fanów twórczości Wilsona stanowią Polacy, za co artysta odwdzięcza się regularnymi wizytami w naszym kraju. Na płytach Porcupine Tree pojawiali się znani goście, m.in. lider King Crimson Robert Fripp i Alex Lifeson – gitarzysta Rush. Steven jest twórcą repertuaru Porcupine Tree, a także producentem nagrań. W 2000 roku Wilson połączył siły ze znanym w Izraelu artystą Avivem Geffenem. Owocem współpracy jest projekt Blackfield, na koncie którego znajdują się dwie płyty. Muzyk angażuje się w masę innych przedsięwzięć, jak choćby ambientowy Bass Communion czy krautrockowy IEM. Wilson produkował płyty m.in. Opeth i Marillion, pojawił się też na pierwszym krążku OSI (w utworze "shutDOWN").

Od czasu do czasu Steven pozwala sobie na solowe krążki, ukazujące się do tej pory w wąskim nakładzie jako kolejne części "Cover Version" oraz "Unreleased Electronic Music". Dystrybuowana za pośrednictwem specjalnej strony internetowej płyta "Insurgentes" z 2008 jest pierwszym pełnowymiarowym albumem sygnowanym nazwiskiem Wilsona. W marcu 2009 album trafi do normalnej sprzedaży.


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone