X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Lenka
Lenka
Na okładce debiutanckiej płyty Lenka wkomponowała się w rysunki wyglądające na prace małego dziecka. Gdzieś w tle może to budzić skojarzenia z okładką płyty The Cure z 2004 roku. Tylko że u Lenki wszystko jest takie radosne i ciepłe.

Podobnie jest z teledyskiem do promującej "Lenkę" piosenki "The Show". Nie ma już dziecięcych rysunków, są za to ptaki i tańczący policjanci. Coś musi być w australijskim powietrzu, skoro trzydziestoletnia Lenka, podobnie jak jej będąca w podobnym wieku krajanka Sia Furler, kreują image słodkich nastolatek.

Urodzona w Nowej Południowej Walii Lenka Křipač jest córką czechosłowackiego emigranta i rodowitej Australijki. Jej pierwsze kroki w show-biznesie wcale nie wiążą się ze śpiewaniem. Křipač zaczynała jako prezenterka w adresowanym do dzieci bloku programowym australijskiej telewizji Cheez TV. Występowała także w serialu "G.P." emitowanym przez osiem lat przez publiczną stację ABC. Niestety, sława serialu nie wyszła poza kontynent australijski.

W 2004 roku Křipač zasiliła szeregi formacji Decoder Ring. Zespół miał już na koncie EP "Spooky Action At A Distance" z 2002 roku. Połączenie rocka i elektroniki spodobało się słuchaczom z antypodów, grupa kontynuuje karierę do dziś. Decoder Ring mają na koncie trzy pełnoprawne albumy, "Decoder Ring", "Somersault" oraz "Fractions". Głos Lenki można usłyszeć na dwóch ostatnich. Grupa ma też na koncie ścieżkę dźwiękową do krótkometrażowego filmu "Jewboy" z 2005 roku.


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone