X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Mika Urbaniak
Mika Urbaniak
Pojawiła się jako bardzo młoda, niespełna osiemnastoletnia dziewczyna. W 1998 roku zaśpiewała kilka piosenek na potrzeby filmu "Spona", po czym najzwyczajniej w świecie zniknęła. Nikt już nie pamięta filmu - na szczęście. Dobrze, że Mikę udało się ocalić od zapomnienia.

Mika odziedziczyła muzykę wraz z genami rodziców, nic więc dziwnego, że stała się ona dla niej pasją i - z czasem - głównym zajęciem. Urodziła się w 1980 roku. Nie w Polsce, ale w miejscu, w którym w ówczesnym czasie przebywali rodzice - Urszula Dudziak i Michał Urbaniak. Debiutowała w 1995 roku, trzy lata później pojawił się wspomniany film. Ekranizacja "Sposobu na Alcybiadesa" Edwarda Niziurskiego zasłynęła jako film, na który nauczyciele ciągnęli młodzież szkolną za karę. Uczniów nie przekonywał argument, że dzięki temu nie będą musieli czytać książki. Głos Miki słychać na ścieżce dźwiękowej "Spony", m.in. w "sponowej" wersji przeboju Breakoutów "Na drugim brzegu tęczy", a także piosence "Głowa", w której Mika rapuje wspólnie z Szychą. Artystka zaznaczyła swoją obecność w zaśpiewanej przez Grzegorza Markowskiego piosence "Wymyśliłem ciebie" z repertuaru Andrzeja Zauchy. W połowie utworu pojawia się anglojęzyczna wstawka autorstwa Miki.

W 2001 roku Mika stała się jednym z gości zaproszonych przez Andrzeja Smolika do nagrania pierwszej solowej płyty artysty. W późniejszych latach dorobek Smolika poszerzył się o dwa dodatkowe krążki. Mika jest jedyną osobą, która śpiewała na wszystkich albumach. Tym razem mniej rapuje. Nie stroni od tego, jak choćby w utworze "L.Mine" z płyty "Smolik 2". Na tym samym krążku znalazł się utwór "Who Told You?", w którym Mika pokazuje swoje bardziej chilloutowe oblicze. Artystka przez lata wspierała raperów, jak O.S.T.R. czy Liroy, ale zdarzało się jej też występować u boku Mieczysława Szcześniaka, z którym zaśpiewała "Can't Buy Me Love" wykonywane pierwotnie przez The Beatles. Jeśli ktoś zna jedynie oryginalną wersję, może być poważnie zaskoczony interpretacją duetu Szcześniak/Urbaniak.

Jesienią 2007 roku do sprzedaży miała trafić debiutancka płyta Miki. Do tej pory jej nie ma, ale artystka uspokaja zainteresowanych. - Cały czas nad nią pracuję - mówi. Znamy już przedsmak krążka w postaci piosenki "In My Dreams".

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone