X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

White Lies
White Lies
Utarło się, że Brytyjczycy zakładają zespoły rockowe wyłącznie po to, by trafić na okładkę New Musical Express. Krytycy narzekają, że Anglicy dawno przestali nagrywać oryginalne rzeczy. Z White Lies jest podobnie.

Powstałe w 2007 roku w Londynie trio wymienia liczne inspiracje: Talking Heads, Joy Division, Editors. Ich zimnofalowy post punk wymieszany z syntetycznym popem przyniósł pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Zanim jednak powstało White Lies, Charles Cave i James Lawrence-Brown spotkali się w londyńskiej North Ealing Primary Shool. Pierwszy grał na basie, drugi był perkusistą. Potrzebowali jeszcze kogoś, kto będzie grał na gitarze i śpiewał. Na horyzoncie pojawił się Harry McVeigh, który okazał się brakującym ogniwem Fear Of Flying - bo tak początkowo nazywała się kapela. McVeigh gra także na klawiszach i jest muzycznym szefem grupy. Charles, James i Harry początkowo traktowali zespół jako zajęcie weekendowe, szybko jednak okazało się, że mają sporo propozycji koncertowych.

W październiku 2007 roku na stronie MySpace formacji pojawiła się notka: "Fear Of Flying Is Dead... White Lies Is Alive". Wtedy ostatecznie grupa przemianowała się na White Lies, w lutym 2008 pierwszy raz wystąpili pod nową nazwą.

Pod koniec kwietnia White Lies zaprezentowali pierwszy singiel "Unfinished Business". Siedmiocalowy winyl ukazał się w limitowanym wydaniu pięciuset egzemplarzy, które rozeszły się na pniu. Znana z małej płyty wersja różni się od tej, którą zespół nagrał później na debiutanckim albumie. Piosenkę opatrzono teledyskiem, podobnie jak "Death" - kolejny utwór przeznaczony do promocji. Dziś zespół ma na koncie dwa kolejne single, ostatni z piosenką "To Lose My Life", będącą jednocześnie tytułem pierwszej płyty.

10 stycznia 2009 White Lies pojawili się na okładce "New Musical Express". Co prawda ich zdjęcie ustępuje wielkością fotografii Florence Welch, ale to się wkrótce zmieni. Wyspiarska prasa już teraz stawia White Lies w jednym rzędzie z Interpol i Editors. Zespół z jednej strony ma poważne wsparcie, ale z drugiej przy nagraniach kolejnego materiału ciążyć będzie na nim olbrzymia presja. "To Lose My Life" trafia do Polski z małym poślizgiem czasowym. Wytwórnia Universal zapowiedziała polską premierę debiutu White Lies na 2 marca 2009.  


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone