X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Kumka Olik
Kumka Olik

Zespół Kumka Olik powstał w maleńkim, niedostrzegalnym na mapach Mogilnie. Mateusz Holak (muzyka, teksty, gitara, wokal) w zaadaptowanej specjalnie piwnicy nagrał pierwsze piosenki w 2006 roku. Krystalizowanie się składu Kumka Olik trwało jednak znacznie dłużej niż pisanie materiału, więc za początek Kumka Olik przyjąć należy pierwszą próbę zespołu, czyli marzec 2007 roku, w składzie Mateusz Holak (git/voc), Kuba Holak (b) i Sławek Szczeblewski (dr). Pierwszy koncert zespół zagrał w Mogilnie, otwierając tym samym działalność klubu Magazyn GS. Kolejne koncerty i przesłuchania doprowadziły do pierwszego sukcesu - zespół Kumka Olik wystąpił podczas 39 KFPP Opole, w koncercie "Debiuty" brawurowo wykonując "Białą flagę" Republiki. Podczas samego festiwalu zespół nie zgarnął nagrody, jednak zebrał dużo pozytywnych recenzji z ust ludzi związanych z showbusinessem. W lipcu 2007 roku zespół dwukrotnie wystąpił na festiwalu Jarocin Festival 2007 - zgarniając jedną z nagród w piątek, wystąpił podczas koncertu laureatów w niedzielę. Konsekwencją jarocińskiego sukcesu jest sygnowany przez Piotra Kaczkowskiego album "Minimax Jarocin PL", na którym zespół umieścił swoją piosenkę, "Koduję". W sierpniu zespół podpisał kontrakt z firmą Universal Music Polska. Umowa obejmuje 3 płyty długogrające. Jeszcze w 2007 roku Kumka Olik otworzył dwa ostatnie, pożegnalne koncerty zespołu Pidżama Porno, a do zespołu dołączył grający na instrumentach klawiszowych i gitarze Mateusz Błaszak. W marcu 2008 roku pod okiem Tomka Bonarowskiego w gdańskim RG Studio zespół rozpoczął rejestrowanie piosenek na debiutancki album. Lato
2008 przyniosło występy na największych polskich festiwalach, w tym m.in. Jarocin Festival i FMK Rafineria.  Wreszcie 13 lutego 2009 roku ukazał się debiutancki album zespołu Kumka Olik, pt. "Jedynka". Pierwszym singlem promującym krążek była piosenka "Zaspane poniedziałki", kolejnym jest utwór „Grzeczne dziewczynki”. Album dostał świetne recenzje w prasie, a Universal Music Polska został wyróżniony nagrodą Pulp za wydanie płyty „Jedynka”.
Wykonanie na żywo „Zaspanych poniedziałków” spodobało się bardzo widzom Hit Generatora i Kumka Olik wygrał zdecydowaną liczbą głosów jeden z odcinków tego programu.
Po wiosennej trasie promocyjnej obejmującej kilkanaście koncertów, zespół Kumka Olik zagrał na festiwalu TOPTrendy, a podczas wakacji występował jako jedyny polski zespół na wszystkich letnich festiwalach (Rafineria, Open’er, Jarocin, Off Festival, Coke Live Music Festival i Festiwal Breakout).

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone