X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Emiliana Torrini
Emiliana Torrini
Emiliana Torrini jest owocem związku Islandki i Włocha. Wokalistka urodziła się na wyspie pełnej gejzerów, tam też spędziła większość swego dotychczasowego życia. Od niedawna Emiliana znacznie więcej czasu spędza na Wyspach Brytyjskich.

Rodzice dbali, by ich pociecha rozwijała się muzycznie od najmłodszych lat. W 1984 posłali siedmioletnią córkę na zajęcia chóru. Dziesięć lat później dzięki wykonaniu hitu Glorii Gaynor "I Will Survive" Torrini wygrała na rodzinnej wyspie ogólnokrajowy konkurs młodych talentów. Wokalistka stanęła na czele formacji Spoon, której debiutancka płyta trafiła do sklepów pod koniec 1994 roku. Krążek zatytułowany "Spoon" nie ukazał się poza Islandią. Podobnie rzecz miała się w przypadku dwóch kolejnych płyt grupy.  

Jako wokalistka Spoon Emiliana nawiązała współpracę z wykonującym muzykę elektroniczną projektem Gus Gus. Torrini zaśpiewała kilka piosenek na ich płycie "Polidystortion" wydanej przez Warner Bros. Records w 1997. Udział w nagraniu płyty Gus Gus wpłynął znacząco na rozwój kariery wokalistki. Emiliana podpisała kontrakt z wytwórnią Virgin. Pierwszą nagraną dla niej płytą była "Love In The Time Of Science". Produkcją albumu zajął się znany z Tears For Fears Roland Orzabal. Ówczesne wcielenie Torrini znacząco różni się od jej współczesnych dokonań. Obracająca się obecnie w okolicach indie i folku wokalistka na "Love In The Time Of Science" bardziej kojarzyła się z trip hopem i muzyką elektroniczną. Jedna z promujących album piosenek - "To Be Free" - trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu "Piękna i szalona". Inna - "Summerbreeze" - pojawiła się w kultowym swego czasu serialu "Buffy: postrach wampirów".

W 2000 roku artystka poszerzyła swoją dyskografię o krążek "Rarities". Tytułowe rarytasy nie trafiły jednak do regularnej sprzedaży, materiał miał charakter wyłącznie promocyjny. Na kolejną płytę Torrini trzeba było czekać aż do 2005 roku. "Fisherman's Woman" pokazała odmienioną Emilianę. Elektronika zeszła na margines, ustępując miejsca żywym instrumentom. Wcześniej, w 2002 roku, wokalista zaśpiewała "Piosenkę Golluma", która ozdobiła napisy końcowe drugiej części "Władcy Pierścieni".

Ostatnia jak dotąd płyta Emilany. "Me And Armini" trafiła na rynek 8 września 2008 roku. Artystka promuje album serią koncertów. 4 lipca Torrini wystąpi na festiwalu Heineken Opener w Gdyni.Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone