X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Fisz Emade
Fisz Emade

Muniek Staszczyk powiedział kiedyś o Fiszu: - Cenię go za to, że nie traktuje muzyki gatunkowo. Jest otwarty na dźwięki i wpływy. Kto wie, może to wynika z faktu, że jego ojciec jest muzykiem.

Upływający czas potwierdza słowa wokalisty T.Love. Bartek Waglewski od zawsze kojarzony jest ze środowiskiem hiphopowym, jednak jego spektrum myślenia o muzyce jest znacznie szersze. Na płytach Tworzywa Sztucznego Fiszowi miejscami bliżej jest do środowisk free jazzowych. Ktoś może powiedzieć, że to nadużycie, że za te podróże odpowiada brat Fisza Emade (Piotrek), który jest muzycznym szefem Tworzywa oraz projektu Fisz Emade. Ale piętno Bartka jest również mocno odciśnięte na płytach, pod którymi się podpisuje. 

Początek muzycznej kariery 31-letniego syna lidera Voo Voo Wojciecha Waglewskiego wiąże się z istnieniem hiphopowej grupy RHX. Debiutem i jednocześnie jedyną płytą składu jest album "Opowieści z podwórkowej ławki" wydany w 1999 roku przez Asfalt Records. Już na tym etapie Fiszowi towarzyszył Emade. Potem były dwie płyty solowe "Polepione dźwięki" datowane na rok 2000, a także o rok młodsza "Na wylot". Albumy przyniosły artyście dwa przeboje w postaci "Czerwonej sukienki" i "30 cm". Deklarujące swoje przywiązanie do undergroundu środowisko hiphopowe negatywnie przyjęło informacje o tym, że "Fisz dobrze się sprzedaje". Od 2002 roku Bartek znów pracuje z bratem. Nagrali razem płyty "F3", "Wielki ciężki słoń", koncertową "Na rzywo w Mózgu" - jako Tworzywo Sztuczne, a także jako Fisz Emade "Piątek 13" i "Heavi metal". Ostatnia produkcja miała premierę w listopadzie 2008. W międzyczasie Bartek zdążył nagrać jeszcze płytę z didżejem Enveem ("Fru!" z 2005) i dowodzonym przez jazzmana Wojtka Mazolewskiego projektem Bassisters Orchestra ("Numer jeden" z 2006). Wartą odnotowania pozycją w dyskografii Fisza jest także krążek "Męska muzyka", który Waglewscy - Wojciech, Bartosz, Piotr - nagrali wspólnie. 

Okres Tworzywa Sztucznego to zabawa z muzyką improwizowaną. Free jazz, fusion, czasem wręcz rock - to wcielenie braci Waglewskich bliższe było miejscami twórczości King Crimson niż hip-hopowi. Za sprawą "Piątku 13" i "Heavi metalu" bracia wrócili jednak do swoich korzeni. Ciekawe na jak długo, bowiem znając ich, można przypuszczać, że wkrótce przygotują kolejną niespodziankę.

(mk)

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone