X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Fleet Foxes
Fleet Foxes
Gdyby podsumować wszelkie zestawienia najlepszych płyt roku 2008, które na przestrzeni ostatnich dni ukazały się w muzycznej prasie, okazałoby się, że debiut kwintetu z Seattle, zatytułowany po prostu "Fleet Foxes", jest bezapelacyjnie najważniejszym krążkiem ostatnich dwunastu miesięcy.

Dziennikarze prześcigają się w pochwałach, twierdząc, że Fleet Foxes to zagubione ogniwo pomiędzy Beach Boys, Animal Collective i Crosby, Stills, Nash & Young (amerykański dwutygodnik "Rolling Stone"), a sama płyta definiuje pojęcie amerykańskiej muzyki rockowej na nowo (internetowa biblia muzyki - "Pitchfork"), stając się klasykiem już w chwili wydania (brytyjski dziennik "Guardian"). I żeby nie zawstydzać uznanych wykonawców, napomknę tylko, że średnia wieku członków Fleet Foxes ledwie co przekracza dwadzieścia lat…

Chłopcy poznali się jeszcze w liceum - połączyła ich chorobliwa nieśmiałość i zamiłowanie do twórczości Boba Dylana i Neila Younga. Niekwestionowany talent, hartowany godzinami prób, i niezwykła wrażliwość dość szybko spowodowały, że Fleet Foxes obwołano lokalną sensacją. Wydana w 2006 roku debiutancka EP-ka przykuła uwagę krytyki, która dostrzegła dojrzałość muzyków, zarówno jeśli idzie o strukturę i wartość kompozycji, jak i ich warstwę słowną. Choć pierwsze podejście do zarejestrowania pełnoprawnej płyty nie zakończyło się sukcesem (rozbiło się o brak funduszy), nagrania, które pojawiały się na oficjalnej stronie internetowej zespołu w portalu MySpace wzbudziły entuzjazm szefów kultowej wytwórni SubPop, którzy wyłożyli środki niezbędne do ukończenia prac nad krążkiem. Reszta jest już historią. Mimo sukcesu członkowie zespołu pozostają wciąż skromni, a na pytanie, czy sława robi na nich wrażenie, odpowiadają tylko, że martwi ich fakt, że Brian Wilson, lider wspomnianych już Beach Boys, nagrał swe najważniejsze dzieło w wieku 25 lat. Możemy nie zdążyć go dogonić – mówi z uśmiechem wokalista zespołu, Robin Pecknolt.


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone