X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Agnieszka Chrzanowska
Agnieszka Chrzanowska
Przy okazji Igrzysk pojawiło się nadzwyczaj dużo głosów mówiących, że duch olimpiady zanika. Na każdym kroku oskarżenia o ustawienie zawodów, o komercjalizację imprezy. A przecież jeszcze całkiem niedawno było tak pięknie...

Wystarczy cofnąć się do 2004 roku, do Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Agnieszka Chrzanowska nagrała wówczas płytę z interpretacjami wierszy Michała Zabłockiego. Krążek nosił tytuł "Olimpijski ogień". Artystka była autorką kompozycji, które wykonywała, towarzysząc polskim sportowcom w olimpijskich zmaganiach. Polski Komitet Olimpijski uhonorował Chrzanowską nagrodą Złotego Wawrzynu w podziękowaniu za promowanie ducha sportowej rywalizacji.  

Agnieszka od najmłodszych lat zdradzała muzyczne fascynacje. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu, następnie rozpoczęła naukę śpiewu w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W połowie lat dziewięćdziesiątych Chrzanowska wyjechała na dwa lata do Grecji, by doskonalić swój wokal. Wkrótce po powrocie, w 1998 roku trafiła do krakowskiej Piwnicy pod Baranami, gdzie miała możliwość prezentowania autorskich recitali.  

W tym samym roku Chrzanowska nagrała pierwszą płytę. Wydawcą "Nie bój się nic nie robić" była firma BMG Polska. Dwa lata później jej kariera nabrała prawdziwego rozpędu. Wokalistka najpierw zdobyła trzy nagrody podczas XXI Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, by niedługo potem wydać kolejny album "Cały świat płonie". Płyta poparta promocją BMG zyskała spore grono zwolenników. Za sprawą tego krążka Agnieszka dostała nominację do Fryderyka. Po wydaniu "Cały czas płonie" skupiła się na promowaniu materiału na licznych koncertach, podczas których występuje jedynie z towarzyszeniem fortepianu i perkusji. W 2003 roku Chrzanowska ukończyła krakowską PWST, uzyskując tytuł magistra śpiewu. W międzyczasie rozstała się z Piwnicą pod Baranami, by związać się z krakowskim klubem Alchemia.  

Niedługo po wydaniu wspomnianego "Ognia olimpijskiego" Agnieszka nagrała kolejny krążek "Tylko dla kobiet", który ujrzał światło dzienne w lutym 2005 roku. Za sprawą greckiego oddziału wytwórni Universal - ówczesnego i obecnego wydawcy - "Tylko dla kobiet" ukazał się także w Helladzie, w całości w języku greckim. Po czterech latach artystka przygotowała nowy materiał "Bez udziału gwiazd", którego premierę wyznaczono na kwiecień 2009 roku.  


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone