X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Michael Jackson
Michael Jackson
Michael Joseph Jackson urodził się w 1958 roku w Gary w stanie Indiana, na robotniczych przedmieściach Chicago. Był siódmym spośród dziewięciorga dzieci Josepha i Katherine Jacksonów. Zaczął występy sceniczne jako 11-letni chłopiec z rodzinnym zespołem zwanym początkowo "Het Jackson 5", a później "The Jacksons".

Na początku lat 70. rozpoczął karierę solową, choć pozostał członkiem rodzinnej grupy, grającej głównie muzykę soul i funk. Rolę nauczyciela i impresaria grupy odgrywał ojciec rodzeństwa. Michael Jackson, jako dorosły człowiek i światowej już sławy gwiazdor, skarżył się na brutalne metody wychowawcze ojca, który - w jego odczuciu - pozbawiły go dzieciństwa.

W latach 80. młody Jackson stał się ikoną stylu pop; jego teledyski-przeboje jak "Billy Jean", "Beat It" i "Thriller" zmieniły przemysł muzyczny i pomogły wypromować nowy wówczas telewizyjny kanał muzyczny MTV.

Jackson był pierwszym czarnoskórym gwiazdorem, który zdobył popularność wśród publiczności wszelkich ras i grup etnicznych; słynny amerykański czarny pastor Al Sharpton powiedział sieci CNN, że "król popu" był artystą, który zrobił najwięcej dla społeczności Afroamerykanów "zanim pojawiła się Oprah Winfrey, Tiger Woods i Barack Obama".

Wielu znawców uważa, że jego charakterystyczny styl zainspirował nowe gatunki muzyczne, jak hip hop, rap i współczesny Rythm&Blues.

Jackson ustanowił kilka rekordów odnotowanych w Księdze Guinnessa - został w niej uwieczniony m.in., jako wykonawca muzyczny, który odniósł "sukces wszechczasów" - zdobył 13 nagród Grammy, na świecie sprzedano ponad 750 mln jego płyt. Jego album "Thriller" utrzymywał się nieprzerwanie w pierwszej dziesiątce na listach przebojów przez 80 tygodni. Kolejny rekord odnotowany w Księdze Rekordów Guinnessa to ponad półmilionowa publiczność, którą zgromadził na siedmiu koncertach na londyńskim stadionie Wembley.

W maju 1984 roku prezydent USA Ronald Reagan wręczył Jacksonowi w Białym Domu nagrodę za działalność charytatywną.

Napisana wspólnie z Lionelem Ritchie piosenka "We Are The World", nagrana przez 39 słynnych wykonawców, stała się jednym z najlepiej sprzedających się utworów singlowych na świecie.

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone