X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Renata Przemyk
Renata Przemyk
Już jako nastolatka Renata zdradzała talent muzyczny. Urodzona w Bielsku-Białej wokalistka w czasach licealnych wiązała się ze szkolnymi kapelami rockowymi. W 1989 roku zdobyła pierwszą nagrodę na krakowskim Festiwalu Piosenki Studenckiej. Już rok później miała na swoim koncie pełnoprawny debiut fonograficzny w postaci płyty "Ya Hozna". Sprzedaż płyty przekroczyła pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy, zapewniając młodej wokalistce status gwiazdy i złotą płytę. To właśnie na tym krążku znalazł się największy przebój Przemyk - "Babę zesłał Bóg".

Od samego początku artystkę kojarzy się z piosenką autorską i alternatywnym rockiem. Tego obrazu nie zakłócały kolejne albumy Renaty - "Mało zdolna szansonistka" (1992) oraz "Tylko kobieta" z 1994. Gośćmi na tej drugiej byli muzycy Voo Voo - Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski. Zachowując dwuletnie odstępy między płytami, w 1996 Renata Przemyk wypuściła kolejny owoc swojej pracy. "Andergrant", podobnie jak trzy poprzednie krążki, pokrył się złotem. Kolejne albumy przyniosły mniejszą sprzedaż, ale to bolączka większości rodzimych artystów. Krążek "Hormon" zachwiał dotychczasowy porządek, bowiem ukazał się dopiero trzy lata po poprzedniku. Dużą pomocą dla Przemyk okazał się w przypadku tej płyty gitarzysta Jacek Królik (Chłopcy Z Placu Broni, Brathanki). Współpraca przyniosła kolejny hit w postaci "Nie mam żalu". W 2001 artystka wydała "Balladynę" z piosenkami napisanymi na potrzeby spektaklu reżyserowanego przez Jana Machulskiego. Dwa lata później ukazał się album z największymi przebojami Przemyk, a na nim pośród znanych fanom utworów znalazła piosenka "Kochana" wykonana w duecie z Kasią Nosowską. Ostatnim jak dotąd krążkiem Przemyk jest "Unikat" z 2006 roku.

W 2008 roku przypomniała o sobie za sprawą piosenki "Nic nie pachnie jak ty", gdzie artystka pojawiła się w charakterze gościa grupy Plateau. Nagrała także utwór "Jesteś droga", który można znaleźć na ostatnim albumie Habakuka "Family Front". Renata wsparła też Strachy Na Lachy w kawałku "Zamknij wszystkie drzwi". Na początku 2009 Przemyk upubliczniła utwór "Piosenka Hortensji", który znalazł się na płycie "Terapia Jonasza" Jacka Bończyka i Zbigniewa Krzywańskiego.

Renata od 1999 roku mieszka w małej wsi pod Krakowem. Wyciszenie i zwolnienie tempa pozwala jej w spokoju komponować i pisać teksty.Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone