X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Depeche Mode
Depeche Mode
Popularność Depeche Mode spadła przez lata. Zespół wciąż jednak ma rzeszę fanatycznie oddanych zwolenników, organizujących liczne zloty i imprezy poświęcone wyłącznie twórczości grupy.

Depeche Mode powstali na zgliszczach formacji Composition of Sound w 1980 roku. W skład protoplastów Depeche wchodzili Vince Clark, Martin Lee Gore i Andrew Fletcher. Po nawiązaniu współpracy z wokalistą Dave'em Gahanem grupa przeobraziła się w Depeche Mode. Rok po utworzeniu, zespół miał na koncie pierwszą płytę - wydaną nakładem firmy Mute "Speak & Spell". Krążek na długie lata stał się wyznacznikiem stylu dla artystów tworzących muzykę spod znaku new romantic. Wkrótce po debiucie grupa pożegnała się z Clarkiem, którego miejsce na kilkanaście lat zajął Alan Wilder. Mimo iż Alan pojawił się w składzie Depeszów już w 1981, początkowo miał status jedynie muzyka koncertowego. Wilder dopiero w 1983 roku stał się oficjalnym członkiem grupy.

Ważną postacią w początkowych latach istnienia DM był producent Daniel Miller. Choć nie figurował w składzie zespołu, jego wpływ na wizerunek muzyczny formacji jest nie do przecenienia. Miller produkował płyty Depeche Mode do multiplatynowej "Violator" z 1990 roku włącznie. Właśnie na tym krążku znalazły się hity "Enjoy The Silence" i "Personal Jesus".

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone