X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Linkin Park
Linkin Park

Mimo że są szóstką zupełnie niczego sobie facetów, nie są boysbandem, a mają rzesze oddanych fanów. Mieszanka różnych gatunków, tzw. crossover, wydawać by się mogła rzeczą niestrawną, ale w ich wykonaniu metal i hip-hop, rap, a nawet pop z elektroniką można przełknąć bez mrugnięcia oka i jeszcze poprosić o dokładkę. Utalentowani, pracowici, zdolni, a na dodatek pochodzą z Kalifornii. Brzmi jak przepis na sukces... Ale ich początki wcale nie były różowe.

Zaczynali pod szyldem Xero. Po nagraniu demo, które przeszło bez echa, z pewnością nazywaliby się Hybrid Theory, gdyby nie to, że inna kapela sprzątnęła im tę nazwę sprzed nosa. Ostatecznie, zainspirowani nazwą Parku Lincolna, miejsca zamieszkania wokalisty, zdecydowali się na Linkin Park. Nowa nazwa okazała się być szczęśliwa, bo już po swoim pierwszym koncercie zespół otrzymał ofertę kontraktu płytowego z wytwórnią Warner Bros. W składzie: Brad Delson (gitara), Mike Shinoda (wokal, instrumenty klawiszowe, gitara, pianino), Chester Bennington (wokal, gitara), Rob Bourdon (perkusja, pianino), Joseph Hahn (pianino), David Phoenix Farrell (gitara, gitara basowa) zaczęli podbijać świat.

I tak w ciągu roku wydali swój debiutancki album "Hybrid Theory". Krążek nie miał najmniejszych problemów z otrzymaniem wielokrotnej platyny, co dało mu status diamentowego. Jak twierdzą sami muzycy, płyta powstała pod wpływem twórczości Deftones, Aphex Twina i Nine Inch Nails. Album promowały single "One Step Closer", "Crawling", "Papercut", "In the End".

I tak na bazie wielkiego sukcesu premierowego albumu w 2002 r. nagrali 12 remiksów zebranych z wcześniej wydanych "Hybrid Theory" i "Hybrid Theory EP". Krążek pod nazwą "Reanimation" z kilkoma nowymi utworami nie zaspokoił fanów formacji. Dla domagającej się nowych kawałków publiczności w 2003 r. wydano "Meteorę". Przebojami w stylu: "Somewhere I Belong", "From The Inside", "Numb", czy "Breaking The Habit" (powstały na podstawie snów Chestera) zapewnili sobie obecność na czołówkach list przebojów wzdłuż i wszerz równika przez wiele miesięcy. Nie mówiąc o spadającym na zespół nieustannym deszczu nagród.

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone