X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

R.E.M.
R.E.M.

R.E.M. – amerykańska grupa rockowa powstała w Athens w 1980 roku. R.E.M. (skrót od ang. Rapid Eye Movement – jedna z faz snu) była grupą, która zbudowała pomost pomiędzy punk rockiem, a rockiem alternatywnym. Grupa złagodziła punkowe brzmienie, wprowadzając delikatną, jangle popową grę gitar i mamroczące śpiewy Michaela Stipe'a, pozostawiając jednocześnie punkową energię i spontaniczność. Właśnie charakterystyczny śpiew, niekiedy nazywany radosnymi pomrukami stał się wyróżnikiem grupy. Przez pierwsze lata swej działalności grupa regularnie wydawała albumy jednocześnie intensywnie koncertując. Z czasem brzmienie grupy wyszlachetniło się, jednocześnie nabierając odcienia melancholijnej zadumy. Coraz częściej w aranżacjach pojawiają się delikatnie grająca sekcja smyczków. Także w tekstach grupy daje się wyczuć intelektualny niepokój. W połowie lat osiemdziesiątych R.E.M. staje się jedną z najpopularniejszych grup stylu college rock, a wkrótce potem zapewnia sobie miejsce w czołówce amerykańskiego rocka głównego nurtu. Do największych przebojów grupy należą: "Losing My Religion", radosna piosenka "Shiny Happy People" (nagrana z Kate Pierson z The B-52's), melancholijna i pełna zadumy "Everybody Hurts", czy przejmująca w swej wymowie "Drive". Z czasem R.E.M. zmieniło styl grania na jeszcze bardziej rockowy, czego przykładem były kolejne dwie płyty z lat 1994 i 1996 Monster i New Adventures In Hi-Fi. Przez wielu krytyków, ale również sympatyków płyta Automatic for the People uznawana jest za najlepszą w całej dyskografii zespołu. Płyta ta została sklasyfikowana na 247 miejscu listy 500 albumów wszech czasów wg magazynu Rolling Stone

W roku 1997 grupę opuścił perkusista Bill Berry. W roku 1998 ukazała się płyta Up, był to pierwszy album nagrany przez R.E.M. jako trio. W 2001 roku ukazał się album Reveal, który śmiało można nazwać jedną z najlepszych i przede wszystkim najpiękniejszych płyt R.E.M. W roku 2003 nadszedł czas na podsumowanie okresu z lat 1988-2003, składanką największych przebojów R.E.M. p.t In Time: The Best Of 1988-2003. Wydanie płyty poprzedziła trasa koncertowa, w czasie której R.E.M. zagrał 10 lipca na warszawskim Torwarze koncert w Polsce. W roku 2004 zespół wydał najnowszy album Around The Sun, na którym znalazła się podbijąjąca listy przebojów w Europie piosenka "Leaving New York". Wydanie płyty uświetniła kolejna wielka trasa koncertowa po całym świecie, która zakończyła się 10 lipca 2005 na Millennium Stadium w Cardiff (Wielka Brytania).

Źródło - Wikipedia

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone