X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Kasia Kowalska
Kasia Kowalska
Wielokrotnie nagradzana wokalistka i autorka tekstów - kobieca twarz polskiego, melodyjnego rocka lat 90.
Urodzona w 1973 roku, młodzieńcze lata spędziła w podwarszawskim Sulejówku. Przystankami na drodze do jej solowej kariery były m.in. zespoły Human, Fatum, Hetman czy Piersi, ale dopiero w 1993 roku, podczas występu z zespołem Evergreen Roberta Amiriana, została zauważona przez Katarzynę Kanclerz z Izabelin Studio.

Rok później ukazała się jej debiutancka płyta "Gemini", której produkcją muzyczną zajął się sam Grzegorz Ciechowski. Triumf święciły znajdujące się na niej ballady "Oto ja", "Jak rzecz", i "Kto może to dać". Krążek pokrył się platyną, a dwudziestojednoletnia Kasia została laureatką Fryderyka za Debiut Roku oraz okrzyknięta największą nadzieją polskiego rocka.


W roku 1995, z utworem "A to co mam", młoda wokalistka wystąpiła na festiwalu w Sopocie, gdzie uhonorowana została Grand Prix i Nagrodą Publiczności. Nagrodzony utwór znalazł się na wydanym w tym samym roku krążku pt. "Koncert inaczej". Zdobyte laury zaprowadziły ją w 1996 roku na 41. Konkurs Piosenki Eurowizji w Oslo, gdzie z utworem "Chcę znać swój grzech" zajęła 15. miejsce. W tym samym roku ukazał się jej trzeci krążek "Czekając na...", którego produkcją zajął się Kostek Yoriadis. Płyta różniła się od poprzednich wprowadzonym klimatem funky, który nieco oddalił ją od rockowych brzmień. Mimo tego wydawnictwo pokryło się platyną, a singiel "Coś optymistycznego" stał się prawdziwym hitem. Kasia miała też okazję sprawdzić się w aktorskim wcieleniu w filmie "Nocne Graffiti", do którego nagrała także utwór "Straciłam swój rozsądek".

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone