X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Paul Carrack
Paul Carrack
Lista artystów, na płytach których Paul Carrack pojawiał się w charakterze gościa, jest doprawdy imponująca. Roger Waters, Eric Clapton, Elton John – to tylko niektóre z wielkich nazwisk. Ale Carrack nagrywał też krążki, na których był pierwszoplanową postacią.

Od początku muzycznej kariery domeną Paula były klawisze. Artysta zaczynał, grając progresywnego rocka w formacji Warm Dust. Zespół nagrał co prawda trzy płyty, ale wszystkie ukazały się za pośrednictwem małych wydawnictw i z braku jakiejkolwiek promocji przepadły na rynku. Warm Dust rozpadli się w 1972 roku.

Wkrótce Carrack zasilił szeregi załogi Ace. Drastycznie zmienił swoje muzyczne oblicze - Ace byli kojarzeni raczej z funkiem i punk rockiem. Kapela odniosła pewien sukces, przez pięć lat aktywności zdołała pozostawić po sobie trzy regularne krążki, a także kilka płyt kompilacyjnych. Debiut Ace "Five-A-Side" dotarł do jedenastego miejsca amerykańskiej listy płytowych bestsellerów.

Kolejnym przystankiem na artystycznej drodze Paula była formacja Roxy Music, dowodzona niezmiennie od początku przez Bryana Ferry. Carrack grał na klawiszach w Roxy przez niespełna trzy lata, biorąc udział w nagrywaniu krążków "Manifesto" (1979) oraz "Flesh And Blood" (1980). Równolegle współpracował w tym czasie z muzykiem country Frankie Millerem, którego wsparł na czterech albumach. W 1980 Paul zdecydował się nagrać solową płytę. Krążek "Nightbird" nie spotkał się z żadnym zainteresowaniem, dlatego muzyk odłożył plany solowej kariery i zasilił szeregi grupy Squeeze. 


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone