X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Manic Street Preachers
Manic Street Preachers

Manic Street Preachers – założony w 1986 roku w Walii czteroosobowy zespół rockowy.

Początkowo muzyka i image utrzymane były w stylistyce glam rocka (pierwszy album - Generation Terrorists, wyd. 1992), potem nastąpił zwrot w kierunku muzyki hardrockowej (drugi album - Gold Against the Soul, wyd. 1993). Trzecia płyta grupy, The Holy Bible (1994), stała się rozliczeniem ze zbrodniczą historią XX wieku w wymiarze cywilizacyjnym (piosenka "Archives of Pain", "The Intense Humming of Evil") zarówno jak i indywidualnym rozliczeniem z "chorobami cywilizacyjnymi" ("4st 7lb" traktująca o anoreksji jednego z członków grupy - Richarda Jamesa Edwardsa a.k.a Richey Jamesa). Kolejne albumy: Everything Must Go (1996), This Is My Truth Tell Me Yours (1998) to zwrot w kierunku melancholijnej, ale wciąż buntowniczej muzyki instrumentalnej, pełnej aranżacji smyczkowych i otwartych przestrzeni muzycznych. Te dwa albumy, jak i kolejne: Know Your Enemy (2001) oraz Lifeblood (2004) nagrano już w trzyosobowym składzie po zaginięciu współautora tekstów i gitarzysty rytmicznego grupy, Richey'a Jamesa, 1 lutego 1995 roku.

W tekstach wyraźnie obecna i podkreślana lewicowa orientacja polityczna członków zespołu, w każdym okresie twórczości zdarzają się piosenki przesycone treściami socjalistycznymi.

Szerokim echem odbiła się i została bardzo skrytykowana wizyta muzyków na Kubie w 2001 roku i koncert jaki się tam odbył, będący manifestem poparcia dla Fidela Castro.

Grupa wydała dwie kompilacje podsumowujące działalność: Forever Delayed (2002, zbiór największych przebojów) oraz Lipstick Traces (2003, zbiór stron B i coverów).

Manic Street Preachers to zespół niezwykle popularny i powszechnie znany w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Skandynawii i Japonii. Poza tymi krajami nie zdobył bardzo dużej popularności. Łączny nakład sprzedanych płyt grupy to od 5 do 10 milionów egzemplarzy.

Grupę obecnie tworzą: James Dean Bradfield (śpiew, gitara, muzyka), Nicholas Allen Jones a.k.a Nicky Wire (teksty, gitara basowa) oraz Sean Moore (perkusja, trąbka, muzyka). Z zespołem współpracuje także Nick Naysmith (instrumenty klawiszowe).

Do 1986, a więc do pierwszego składu grupy, należała jeszcze Jenny Watkins-Isnardi, ówczesna wokalistka grupy, a do 1988 Flicker, basista.

Grupa wystąpiła w Polsce jak dotąd trzy razy: 25 kwietnia 2008 na gali Eska Music Awards w Łodzi, 21 czerwca 2008 w Poznaniu oraz 25 czerwca 2009 na Szczecin Rock Festival.

Zespół planuje wydanie swojego dziesiątego albumu. Jego tytuł roboczy to It's Not War - Just the End of Love[1]. 1 czerwca zespół na swojej domowej stronie ogłosił że nowy album bedzie nosił nazwę Postcards from a Young Man i zostanie wydany 27 września 2010 roku

Źródło - Wikipedia

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone