X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Placebo
Placebo
Choć występują pod szyldem brytyjskim, korzenie muzyków sięgają zupełnie innych zakątków Europy. Placebo powstało w 1994 roku za sprawą urodzonego w Belgii Briana Molko oraz Stefana Olsdala ze Szwecji. Uzupełnienie pierwszego składu stanowił Robert Schultzberg – wywodzący się z Genewy syn Szweda i Brytyjki.

Narodowego kolorytu dodaje fakt, że Molko i Olsdal spotkali się w amerykańskiej szkole w Luksemburgu. Jak sami twierdzą, nie zamienili przez szkolne lata ani słowa, na dobre spotkali się dopiero kilka lat później. Molko zaprosił Olsdala na koncert zespołu, w którym śpiewał i grał na gitarze. Oczarowany głosem Briana Stefan zaproponował znajomemu założenie wspólnej kapeli. Co ciekawe, Molko współpracował wówczas ze Steve'em Hewittem, którego nazwisko wkrótce miało się pojawić w drzewie genealogicznym Placebo, nazywającego się początkowo Ashtray Heart. Molko zajmował się tym samym, co do tej pory, czyli śpiewał i grał na gitarze, Olsdal został basistą nowej formacji, odpowiadał też za dźwięki klawiszy. Rolę perkusisty powierzono Robertowi Schultzbergowi.

W takim składzie kapela przetrwała do 1996 roku. Wkrótce po wydaniu debiutanckiej płyty "Placebo" miejsce Schultzberga zajął wspominany wyżej Hewitt, tym razem rodowity Anglik. W takiej konfiguracji trio przetrwało do 2007 roku, nagrywając cztery kolejne płyty i święcąc triumfy na scenach całego świata. Od czasu debiutu każda płyta grupy pokrywała się złotem na terenie Wysp Brytyjskich. Dodatkowo "Without You I’m Nothing" z 1998 roku dorobiła się statusu platynowej płyty. Albumy Placebo regularnie plasowały się w pierwszych dziesiątkach wyspiarskich zestawień. Wyjątek stanowi jedynie "Sleeping With Ghosts", która wspięła się najwyżej do jedenastego miejsca. Znacznie lepiej niż w Wielkiej Brytanii Placebo radzi sobie we Francji, gdzie udało im się umieścić trzy kolejne krążki na szczycie płytowych bestsellerów.

Oficjalna decyzja o opuszczeniu składu Placebo przez Hewitta pojawiła się na stronie internetowej zespołu na początku listopada 2007 roku. Powód? "Różnice artystyczne i osobiste". Nowym pałkarzem formacji został Steve Forrest, który grał wcześniej w punkowej kapeli Evaline.

8 czerwca 2009 roku do sklepów trafi kolejny album Placebo "Battle For The Sun". Niedługo potem grupa przyjedzie do Polski, gdzie będzie jedną z gwiazd gdyńskiego Open’er Festival. Formacja wystąpi w naszym kraju po raz piąty.


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone