X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Afro Kolektyw
Afro Kolektyw
Mówią o sobie, że ich muzyka "jest pożyczona od Sly Stone'a i George'a Clintona". Jeśli do tego jakże prawdziwego zdania dodamy diabelnie inteligentne teksty z niespotykaną wręcz dawką autoironii i czarnego humoru, trzy świetne płyty i koncerty grane zawsze w pidżamach, będziemy odrobinę bliżej definicji bandu skrytego pod szyldem Afro Kolektyw.

Ten warszawski zespół to coś więcej niż tylko sceniczne zjawisko. To mieszanka wybuchowa - muzyczna zimna fuzja funku, jazzu, elektroniki i alternatywnego rockowego pierwiastka. Wyjątkowy jak na polskie warunki hip-hopowy skład uciekający od sampli na korzyść wyłącznie żywych instrumentów. Do tego wokalista z wadą wymowy (!) niebędący w żadnym wypadku słabym ogniwem – wprost przeciwnie. Frontman pełną gębą. Czy jest coś jeszcze, co zabrania nazwać ich jedynymi w swoim rodzaju?

Afro Kolektyw powstał 15 lat temu, ale jego debiut płytowy przypada dopiero na rok 2001. Nagrany nie bez trudności album zatytułowany "Płyta pilśniowa" został zauważony i doceniony przez niezależne media. Drogę do ogólnopolskich stacji radiowych (Trójka, Radio Bis, Radio Kampus) otworzył im wydany pięć lat później krążek "Czarno widzę" z przebojowymi singlami "Trener Szewczyk" i "Gramy dalej". Zespół z powodzeniem koncertował na najważniejszych muzycznych festiwalach i mniejszych klubach w całym kraju.

Końcówka roku 2008 również należała do Afro Kolektywu. Z pomocą wielu (niekoniecznie związanych z hip-hopem) gości zespół nagrał jeden z najlepszych albumów tegoż roku doceniony przez większość okołomuzycznych mediów z Polsce. "Połącz kropki" chwalono przede wszystkim za ogromną różnorodność stylistyczną, świeżość i chwytliwość warstwy muzycznej i jak zwykle aktualne, autosarkastyczne teksty Michała Hoffmana. Wydawnictwo promuje singlowy utwór zatytułowany "Przepraszam".

 

Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone