X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Grzegorz Tomczak i Iwona Loranc
Grzegorz Tomczak i Iwona Loranc
W kamienicy przy Krochmalnej 8 mieszkają nieszczęśliwie zakochana Hanka, krochmalny szopenista, artystka – śpiewaczka. Jest też miejscowy opowiadacz – Grzegorz Tomczak.

"Krochmalna 8" to tytuł sztuki, którą Tomczak napisał na potrzeby Teatru Piosennego Pod Pretekstem. Sztuki, której przesłanie jest proste: każdy ma jakichś sąsiadów. Tomczak zachęca, by zwracać na nich uwagę, słuchać ich opowieści, dzielić się z nimi osobistymi historiami.

Ten bard, kompozytor i poeta urodził się w Gnieźnie w 1954 roku. Jego wielką - uskutecznianą od lat - pasją jest piosenka autorska. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobył w 1979 pierwszą nagrodę podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W tym samym roku pojawił się na deskach opolskiego amfiteatru, gdzie wziął udział w koncercie debiutantów podczas XVII Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Rok później wystąpił w tym samym miejscu w ramach koncertu piosenki literackiej. Tomczak wrócił do Opola w 1995, wówczas zagrał w trakcie koncertu Kraina Łagodności. Od samego początku jego twórczość wiąże się z nurtem poezji śpiewanej. Na scenie potrzebuje jedynie krzesełka, na którym siada, by z pomocą gitary akustycznej opowiadać swoje liryczne historie. Potrafi wytworzyć bardzo intymną atmosferę.

Na fonograficzny debiut artysta musiał czekać blisko dwadzieścia lat. Płyta "Ja to mam szczęście" ukazała się w 2001 roku. Ale publiczność od lat znała i nuciła z bardem jego piosenki. Jedną z nich, "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos", przed laty nagrała Maryla Rodowicz. Poeta pisał teksty dla Andrzeja Zauchy, Ryszarda Rynkowskiego, Zbigniewa Wodeckiego. Obrazował też muzyczne ilustracje Zbigniewa Górnego wykorzystywane w filmach. Na koncie Grzegorza Tomczaka znajduje się jeszcze jeden krążek - "Świat to za mało" z 2008 roku. Ponadto piosenki artysty można znaleźć na licznych kompilacjach spod znaku poezji śpiewanej. Studyjne nagrania ukazują Tomczaka z innej strony niż występy na żywo. Nie stroni od większej ilości gitar, wspomaga się dźwiękami fortepianu, perkusji. Jego płyty są efektem wspólnej pracy kilkunastoosobowego zespołu instrumentalistów.


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone