X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Guns N' Roses
Guns N' Roses
Pudel metal zdominował amerykańską scenę w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. W którymś momencie przestało mieć znaczenie, co się gra. Ważne, by mieć większy tapir od konkurencji. Guns N’Roses mieli być odtrutką na tę sytuację.

Zespół powstał w 1985 roku z połączenia L.A. Guns oraz Hollywood Rose. Stąd taka nazwa. Jak wskazują nazwy protoplastów, grupa wywodzi się z Los Angeles. Gunsi sami wyglądali jak pudle. Ale od Poison, Motley Crue czy Bon Jovi różniło ich to, że byli pudlami czarnymi jak kosmos. Zbuntowani i przesiąknięci wszystkim co najgorsze, awanturniczy. Od samego początku prym wiódł wokalista i lider Axl Rose, który manifestował swoją niechęć do homoseksualistów, czarnoskórych, a w późniejszym czasie do całego świata. Przy okazji warto rozwiać mit krążący od piętnastu lat. W Polsce przyjęło się, że Rose wyznał kiedyś, że nigdy nie zagra dla Polaków i Żydów. Bzdura. Axl użył zwrotu "polished jews", czyli "wypolerowany Żyd", co w slangu oznacza karierowicza i generalnie jest to deklaracja niechęci grania do kotleta na eleganckich bankietach. W dowód tego Rose przyjechał do Polski w 2006 roku, by 15 czerwca dać koncert dla tłumu fanów zgromadzonych na stadionie warszawskiej Legii.

W 1987 na rynku ukazała się EP-ka "Live ?!*@ Like a Suicide", rok później grupa wydała album "Appetite For Destruction". Krążek do dziś sprzedał się w nakładzie dwudziestu ośmiu milionów i jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych debiutów w historii rocka. Skład zespołu, prócz Axla, stanowili gitarzyści Izzy Stradlin, Saul "Slash" Hudson, basista Duff McKagan, a także perkusista Steven Adler. Ten ostatni rozstał się z grupą w 1990 roku, a na jego miejscu pojawił się Matt Sorum, który karierę zaczynał u boku Tori Amos.

Zespół umocnił swoją pozycję dzięki wydaniu dwuczęściowego albumu "Use Your Illusion". Nagrali m.in. cover piosenki "Knockin’ On Heaven’s Door" z repertuaru Boba Dylana. O gigantycznej popularności nagrania niech świadczy fakt, że dziś, kiedy ten sam utwór nagrywają Roger Waters (eks-Pink Floyd) czy Avril Lavigne, słychać głosy mówiące: "słabo przerobili kawałek Gunsów". W międzyczasie z zespołu usunięto Stradlina, na miejscu którego pojawił się gitarzysta Gilby Clark. Zespół nawiązał też stałą współpracę z klawiszowcem Dizzy Reedem.


Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone