X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Aby zagłosować musisz podać swój login i hasło:

Kazik
Kazik
Przez lata konsekwentnie kieruje swoją karierą. Unika uczestnictwa w imprezach telewizyjnych, sam wybiera media, z którymi zechce rozmawiać. Mimo to od lat jest gwiazdą.

Początki kariery Kazimierza Staszewskiego sięgają schyłku lat siedemdziesiątych. Założony w 1979 roku Poland, w 1981 ewoluował w Novelty Poland. Muzyka grupy była odzwierciedleniem fascynacji Kazika post punkiem i zimną falą. Staszewski nie ukrywał wpływu, jaki wywarł na niego Ian Curtis i Joy Division. Od 1982 roku Kazik działa pod szyldem Kult. Debiut "Kult" pochodzi z 1986 roku, w 2005 na koncie zespołu pojawił się ostatni jak dotąd – dwunasty – album "Poligono Industrial". Na 2009 rok Kult planuje wydanie nowej płyty, której roboczy tytuł brzmi "Conzentrazion Gigantica".

Równie ważne jak działalność Kultu są dla Staszewskiego albumy nagrane poza zespołem. Jego dorobek przedstawia się imponująco. Osiem płyt nagrał jako jako Kazik. Pierwsza -  "Spalam się" -  miała premierę w 1991 roku, najnowsza – "Silny  Kazik pod Wezwaniem" z coverami Silnej Grupy Pod Wezwaniem dowodzonej przed czterdziestu laty przez Kazimierza Grześkowiaka – ukazała się 1 grudnia 2008. "Melodie Kurta Weilla i coś ponadto" oraz "Piosenki Toma Waitsa" to kolejne krążki artysty zawierające covery. Płyty sygnuje nazwa Kazik Staszewski, więc stanowią dwie kolejne pozycje w dorobku.

Do tego dochodzą cztery płyty zespołu Kazik Na Żywo, w którym Staszewski współpracował m.in. z Robertem "Litzą" Friedriechem (Turbo, Acid Drinkers, 2TM2,3, Arka Noego), dwa krążki zespołu El Doopa, płyta Buldoga dowodzonego przez managera Kultu Piotra Wieteskę oraz album "Rozmowy s catem" z Mazzoll & Arhythmic Perfection. Do tego dochodzą gościnne występy na płycie "Yugoton", z Kasią Nosowską w piosence "Zoil" z płyty "Milena". Staszewski zaśpiewał "Krzesło łaski" na płycie "W moich ramionach" zawierającej polskojęzyczne wersje piosenek Nicka Cave’a. Prawda jest taka, że Kazik uchodzi za wyjątkowo płodnego artystę.

Fani Kazika uwielbiają go za całokształt dorobku, ale najczęściej za teksty, które pisze. Prócz piosenek artysta udziela się aktywnie jako felietonista. W maju 2008 roku do sprzedaży trafiła książka "Niepiosenki" będąca zbiorem tekstów napisanych przez Staszewskiego dla "Dziennika", "Gazety Wyborczej", "Machiny", "Tylko Rocka" i innych pism.Polskie Radio SA: reklama| archiwum| studia muzyczne| Chór PR w Krakowie|

Polska Orkiestra Radiowa| Orkiestra Kameralna PR AMADEUS| Redakcja Katolicka| Radiowe Centrum Kultury Ludowej| Radiowa Agencja Fonograficzna| Studio Reportażu i Dokumentu|

zamówienia publiczne|

dane osobowe|

RSS Podcast Kontakt Forum

Copyright © Nowe Media, Polskie Radio S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone